50 lat po maturze!

W piątek 2 czerwca 2023 r. progi „Kasprowicza” przekroczyli Absolwenci I LO, którzy zdali maturę w 1973 roku. Choć od tego wydarzenia minęło 50 lat, to entuzjazm, energia i niesamowita radość biła od każdego uczestnika spotkania. Szkolne mury, korytarze i sale, które zwiedzali szanowni Goście, wyzwalały ciekawe historie, dowcipne wydarzenia, anegdoty. Absolwenci przywoływali wspomnienia tak swobodnie, jakby szkołę ukończyli kilka lat temu.

Spotkanie było perfekcyjnie przygotowane, a to za sprawą koordynatorki – pani Elżbiety Kopeć (Raczek), która zmontowała multimedialną prezentację ze slajdami zaczerpniętymi z kronik szkolnych i własnych pamiętników. Szacowni Absolwenci z atencją wspominali swoich Profesorów, a szczególnie Wychowawczynię – Panią Elżbietę Majewską. Obecną na spotkaniu Panią Profesor Jadwigę Mużelak obdarowali bukietem kwiatów i najlepszymi życzeniami.

Nasi znamienici Goście podkreślili, że choć szkoła się zmieniła i wypiękniała, to na szczęście odnowione pomieszczenia nie zatraciły dawnego klimatu i tej atmosfery, która pozostała w ich sercach. Na ręce pana Piotra Michalaka, który był ich przewodnikiem po liceum, złożyli piękne podziękowania – do przeczytania w galerii.

To my Państwu bardzo dziękujemy za pamięć o swoim liceum, za życzliwość i sympatię. Cieszymy się, że chcą Państwo identyfikować się z raciborskim „Kasprowiczem”, jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałych ABSOLWENTÓW! Zapraszamy ponownie, zawsze będą Państwo mile widziani w naszej szkole.

GS