Awans naszych fizyków

Obrazy newsów: fizyka_stycz_2017.jpg

12 stycznia br. uczniowie kl. 3 MF: Mateusz Fiołka, Tomasz Bednarski i Wiktor Libera, jako drużyna prowadzona przez p. Janusza Sobczaka, odnieśli kolejny sukces, prezentując zbudowany przez siebie model naukowy i tym samym przechodząc z powodzeniem sito kwalifikacji do tzw. szerokiego finału, czyli 3. etapu Wojewódzkiego Drużynowego Turnieju z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach. Tak trzymaæ, panowie fizycy! Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

Obrazy newsów: fizyka_stycz_2017.jpg

12 stycznia br. uczniowie kl. 3 MF: Mateusz Fiołka, Tomasz Bednarski i Wiktor Libera, jako drużyna prowadzona przez p. Janusza Sobczaka, odnieśli kolejny sukces, prezentując zbudowany przez siebie model naukowy i tym samym przechodząc z powodzeniem sito kwalifikacji do tzw. szerokiego finału, czyli 3. etapu Wojewódzkiego Drużynowego Turnieju z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach. Tak trzymaæ, panowie fizycy! 

W pierwszym etapie (test zamknińęty z fizyki) drużyna z 1. L.O. zajęła 16. miejsce na 50 startujących drużyn z woj. śląskiego. Do 2. etapu Turnieju zakwalifikowało się 27 drużyn z najlepszymi wynikami. Etap ten polegał na wykonaniu modelu naukowego z fizyki, mogącego pełniæ rolę pomocy dydaktycznej i na odpowiednim zaprezentowaniu go przed komisją oraz pozostałymi uczestnikami. Nasi uczniowie wykonali model o intrygującej nazwie: “Wydechowy dziadek do orzechów” – prasę pneumatyczną, która w dośæ nietypowy sposób miażdżyła orzechy, będąc zasilana ludzkim oddechem. Był to, w odróżnieniu od znacznej wińększości zaprezentowanych w Katowicach modeli, zupełnie autorski projekt, wykonany wg pomysłu opiekuna drużyny, p. Janusza Sobczaka,

Na 20 drużyn, które przeszły ten etap “z tarczą”, nasza drużyna zajńęła 14. miejsce. Gratulujemy!

Obrazy newsów: fizyka_stycz_2017_1.jpg

Obrazy newsów: fizyka_stycz_2017_2.jpg

Obrazy newsów: fizyka_stycz_2017_3.jpg

Archiwa
%d bloggers like this: