Semestralny przegląd projektów dyplomów LSP

Zgadnie z procedurą dyplomowania w ostatniej klasie Liceum Sztuk Plastycznych ZSO1 w Raciborzu uczniowie realizują autorskie projekty dyplomowe obejmujące swym zakresem tematycznym wybraną specjalność (fotografia i film lub techniki graficzne) lub specjalizację (fotografia artystyczna lub projektowanie graficzne) oraz w formie aneksu – do wyboru – prace z malarstwa, rysunku lub rzeźby. Koncepcję swojej pracy dyplomowej przedstawiają we wrześniu a następnie po zatwierdzeniu tematu pod kierunkiem prowadzącego pracownię realizują kolejne etapy projektu. Mniej więcej co miesiąc organizowane są przeglądy wewnętrzne projektów podczas których dyplomanci prezentują stopień zaawansowania swojej pracy. Zgodnie z Regulaminem Dyplomowania na przełomie semestrów autorzy prac dyplomowych powinni osiągnąć poziom 75% stopnia zaawansowania pracy. 2 lutego br. w auli szkolnej przeprowadzony został przegląd projektów dyplomowych z udziałem uczniów klas młodszych. Dyplomanci, jako przyszli zawodowi plastycy mieli okazję publicznie zaprezentować założenia swoich działań twórczych, źródła inspiracji, warsztat w którym się doskonalą (techniki i technologie) oraz trudności, jakie musieli pokonać by osiągnąć cel. Tego rodzaju praktyczne doświadczenia pozwalają spojrzeć z pewnym dystansem na realizowany projekt, wyciągnąć konkretne wnioski do dalszej pracy oraz właściwie przygotować się do końcowej prezentacji oraz obrony pracy dyplomowych.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: