Historyczny awans koszykarzy

koszyk_wygr_tur.png

W czwartek 4 kwietnia, w Rybniku – Boguszowicach został rozegrany Półfinał Wojewódzki Licealiady w koszykówce chłopców.
Do turnieju zakwalifikowały sińę reprezentacje szkół z: Rybnika, Wodzisławia śl., ¯ywca i Raciborza. W pierwszym meczu nasi koszykarze zmierzyli sińę z faworytem zawodów, drużyną I LO z Rybnika i wygrali 60 : 50, awansując do finału turnieju. Po pełnym emocji spotkaniu finałowym, drużyna I LO z Raciborza pokonała reprezentantów ¯ywca 52 : 39 i tym samym wygrała cały turniej.

Szczegóły znajdują sińę w dalszej czńęści newsa.

koszyk_wygr_tur.png

W czwartek 4 kwietnia, w Rybniku – Boguszowicach został rozegrany Półfinał Wojewódzki Licealiady w koszykówce chłopców.
Do turnieju zakwalifikowały sińę reprezentacje szkół z: Rybnika, Wodzisławia śl., ¯ywca i Raciborza.
W pierwszym meczu nasi koszykarze zmierzyli sińę z faworytem zawodów, drużyną I LO z Rybnika i wygrali 60 : 50, awansując do finału turnieju.
Po pełnym emocji spotkaniu finałowym, drużyna I LO z Raciborza pokonała reprezentantów ¯ywca 52 : 39 i tym samym wygrała cały turniej.

 

Oznacza to, że nasi koszykarze znaleźli sińę w gronie 4 najlepszych zespołów województwa śląskiego. Jest to jednocześnie pierwszy w historii startów Raciborzan, awans koszykarzy do Finału Wojewódzkiego Licealiady.

Portal naszracibórz.pl tak relacjonuje spotkanie:

W półfinałowych zmaganiach oprócz ekipy z Raciborza do walki na parkiecie stanńęły reprezentacje szkół z ¯ywca, Wodzisławia śląskiego i Rybnika. Turniej rozegrano systemem pucharowym, tak wińęc każde przegrane spotkanie przez graczy z naszego miasta oznaczało dla nich koniec przygody w walce o awans do finału. Raciborzanie w losowaniu nie mieli szczńęścia. Rywalem graczy z I LO okazał sińę byæ wieloletni faworyt szkolnych rozgrywek, reprezentacja placówki z Rybnika. Gospodarze w pierwszej kwarcie mogli poczuæ sińę jednak bardzo zaskoczeni. – Prawdopodobnie na początku spotkania Rybnik trochńę zlekceważył naszą ekipńę, ponieważ po pierwszych dziesińęciu minutach gry prowadziliśmy w meczu wynikiem 16 do 7. Reszta kwart kończyła sińę w okolicach remisu (11:12, 15:12, 18:19). Krótko mówiąc ważna była zdobyta przez nas przewaga z pierwszej kwarty, której później już nie udało sińę odrobiæ gospodarzom. Cały mecz był pod nasza kontrolą i zakończył sińę wynikiem 60 do 50 na naszą korzyśæ – relacjonuje nauczyciel i opiekun drużyny z I LO, Piotr Michalak. W spotkaniu najlepszym strzelcem ekipy z naszego miasta okazał sińę kapitan składu, Jakub Jendrysek, który zdobył 24 punkty, z kolei Krzysztof Pociecha i Dawid Kampka trafili po 11 „oczek”. 

W drugim półfinałowym meczu ekipa z ¯ywca pokonała drużynńę z Wodzisławia śląskiego i skład finałowego starcia był już znany. W spotkaniu o trzecie miejsce, Rybnik pokonał nieznacznie graczy z Wodzisławia śląskiego.

W finałowym boju Raciborzanie nie pozostawili rywalom z ¯ywca żadnych złudzeń wygrywając pewnie trzy kwarty, a oddając tylko jedną (16:13, 16:9, 6:12, 15:5). Całe spotkanie zakończyło sińę wynikiem 52 do 39. Najlepsi punktujący gracze I LO: Jakub Jendrysek, Mikołaj Książek po 13 pkt. – Ponownie udało nam sińę kontrolowaæ punktowy wynik przez całe spotkanie. Wydawałoby sińę, że początkowe pechowe dla nas losowanie i pierwszy mecz z teoretycznie najsilniejszym Rybnikiem, okazało sińę dla nas bardzo korzystne. Wiedzieliśmy, że przegrany odpada, wińęc chłopcy mając zapas sił bardzo zmobilizowali sińę w tym meczu, a późniejszy finał z ¯ywcem, jak sińę okazało szczńęśliwie był dla nas już tylko formalnością. Muszńę pochwaliæ mój skład za dobrą obronńę, w której popełniali mało przewinień (w całym meczu tylko 11 fauli). W ataku z kolei kluczowym elementem okazała sińę bardzo dobra zespołowa gra i to co wspomniałem niesamowita determinacja w grze –  dodaje Piotr Michalak.

Finały wojewódzkie odbńędą sińę w czwartek 18 kwietnia w Dąbrowie Górniczej. Przeciwnikami graczy I LO z Raciborza bńędzie reprezentacja szkoły z Katowic, oraz gospodarze z Dąbrowy. Czwarta ekipa obecnie jest jeszcze nieznana. Awans koszykarzy z naszego miasta do finałów wojewódzkich, był pierwszym takim osiągnińęciem sportowym w historii raciborskich szkolnych zmagań licealistów. Jaka jest recepta na sukces reprezentantów I LO? – W naszym zespole jest trzech chłopców, którzy wcześniej chodzili do Gimnazjum Dwujńęzycznego i zaprosiłem ich już w tamtym czasie na zajńęcia SKS. Byli to Jakub Jendrysek, Mikołaj Książek i Maciej Bencal. Wszyscy łącznie przez cztery lata przez ten czas ze mną już æwiczyli. Pozostali gracze są wychowankami nauczyciela Arkadiusza Galdii. Z kolei Dawid Kampka doszedł do nas z Gimnazjum nr 2. Dla wszystkich chłopaków koszykówka jest wielką pasją. Trenujemy dwa razy w tygodniu, w każde środy oraz soboty. Trzeba przyznaæ, że wszystkim zawsze chce sińę wstawaæ rano w weekendy i braæ udział w SKS-ach. Ogólnie podczas zajńęæ bardziej bawimy sińę w koszykówkńę, ponieważ dwa treningi nie pozwalają na przeprowadzenie przeze mnie pełnego przygotowania fizycznego. Skupiamy sińę wińęc bardziej na grze taktycznej i elementach techniki. Dodatkowo bardzo ważną rolńę odgrywa funkcjonująca od kilku dobrych lat w naszym mieście, na co raz wińększym poziomie Amatorska Liga Koszykówki. Uczniowie grający w różnych drużynach w tej lidze mają okazjńę ogrywania sińę i wypróbowania tego co nauczyli sińę na zajńęciach SKS, a to są niezastąpione doświadczenia. Podzińękowania należą sińę także rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci. Rodzice mińędzy innymi Dawida Kampki jeżdżą z nami na zawody i bardzo angażują sińę emocjonalnie podczas tych rozgrywek. Kluczowe okazało sińę oczywiście ogromne zaangażowanie wszystkich naszych graczy. Wiedząc, że każda przegrana automatycznie nas eliminuje z turnieju, chłopaki dali z siebie dosłownie wszystko – kończy Piotr Michalak.
¬ródło: www.naszraciborz.pl

Autorami sukcesu są:

Jakub Jendrysek, Dawid Kampka, Krzysztof Pociecha, Mikołaj Książek, Maciej Bencal, Radosław Kurowski, Kamil Monkiewicz, Michał Tokarczyk, Piotr Oliwa, Jakub Sołtys, Przemysław Foryś, Ronald Migus, asystent trenera Adam Kunik i nasz kamerzysta Bartek Starzak.

Opiekun: Piotr Michalak

Galeria zdjńęæ
kliknij powyżej

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: