Jubileuszowe sukcesy uczniów Liceum Sztuk Plastycznych

Rok 2021/2022 w obchodzącym 10-lecie istnienia raciborskim Liceum Sztuk Plastycznych obfitował w liczne wydarzenia, wystawy, spotkania i sukcesy uczniów. W międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych szereg nagród zdobyły zwłaszcza Klaudia Pietrasz i Dorota Miechówka.

Klaudia Pietrasz zdobyła tytuł Finalistki z wyróżnieniem w 46. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Artystycznej w sekcji historii sztuki (do konkursu przygotowywała Klaudię dr Katarzyna Kwiotek) oraz III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na komiks “Śląskie od nowa” (opiekun artystyczny: mgr Karolina Lewosz).

Wśród nagród i wyróżnień zdobytych przez Dorotę Miechówkę na szczególną uwagę zasługują Nagroda Przewodniczącej Jury 27 Konkursu “Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”- edycja międzynarodowa (opiekun artystyczny: mgr Justyna Reclik) oraz I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Sztuka dotyku” zorganizowanym przez MDK Wrocław-Śródmieście (opiekun artystyczny: mgr Karolina Lewosz).

Prace Doroty Miechówki i Natalii Halamy zostały zakwalifikowane do wystawy VII Międzynarodowe Biennale Fotografii Szkół Plastycznych „Bio-Forma” – Gdynia 2021, a Maja Wacławczyk zdobyła wyróżnienie w 14. Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym “Portret 2021”. Warto również podkreślić, że jedna z prac projektu dyplomowego autorstwa Emilii Krawczyńskiej na temat “Kobieta zmienną jest – fotograficzny obraz kobiety na przestrzeni lat w postaci portretów z elementami kostiumografii” – opublikowana została w serii wydawniczej CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ – SZKOŁA ARTYSTYCZNA NR 4(16)/2021 (skany poniżej). Opiekunem artystycznym uczennic była dr Gabriela Habrom-Rokosz.

Pozostałe sukcesy uczniów Liceum Sztuk Plastycznych to wyróżnienie Oliwii Lipczyńskiej w Powiatowym Konkursie Plastycznym MDK Racibórz “Moja Walentynka” (opiekun artystyczny: mgr Karolina Lewosz), wyróżnienie Sandry Poloczek w konkursie plastycznym “Raciborska Perła Architektury Sądowej” oraz zakwalifikowanie pracy Weroniki Rygielskiej do wystawy pokonkursowej III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „MOJA KSIĄŻKA” w tyskiej MEDIATECE (opiekun artystyczny: mgr Agnieszka Białas).

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy licznych sukcesów!

Dorota Miechówka (po prawej stronie) otrzymuje wyróżnienie z rąk pani dyrektor Marzeny Kacprowicz podczas Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022.

Praca rzeźbiarska, za którą Dorota Miechówka otrzymała Nagrodę Przewodniczącej Jury 27. Konkursu “Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”- edycja międzynarodowa – za wyszukaną formę przestrzenną wyróżniającą tę pracę na tle innych form rzeźbiarskich.

Jedna z prac projektu dyplomowego autorstwa Emilii Krawczyńskiej na temat “Kobieta zmienną jest – fotograficzny obraz kobiety na przestrzeni lat w postaci portretów z elementami kostiumografii” – opublikowana została w serii wydawniczej CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ – SZKOŁA ARTYSTYCZNA NR 4(16)/2021.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: