Mikołajkowy turniej szachowy

6 grudnia w bibliotece szkolnej upłynął pod znakiem rozgrywek szachowych. Już od rana odbywały się w niej miniturnieje. Decydujące starcie rozegrało się jednak popołudniu podczas ,,Mikołajkowego turnieju szachowego”, który zgromadził nie tylko uczniów naszego liceum, ale także przedstawicieli innych szkół średnich Raciborza. Merytoryczną opiekę nad turniejem objął Piotr Kondys uczeń klasy 3M ZSO1, członek Klubu Szachowego ,,Silesia Racibórz”. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund; tempo gry: 6 minut dla zawodnika plus 4 sekundy na każde posunięcie od początku partii. Zwycięzcą został Marek Grab kl. 3M ZSO1, II miejsce zajął Mateusz Doniec kl.3JM ZSO1, III miejsce przypadło Michałowi Chłoście kl. 2P LO2. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!!! Podziękowania kierujemy także w stronę pana Piotra Chrobaka-prezesa Klubu Szachowego ,,Silesia Racibórz” za udostępnienie profesjonalnego sprzętu do gry oraz za przepyszne rogaliki cynamonowe!!!

 

Anna Rozłucka-Jankowska

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: