Nasiona dla Afryki

Nasza szkoła chce się włączyć w akcję “Nasiona dla Afryki” , którą organizuje koło misyjne przy parafii św. Stanisława w Żorach i księża werbiści z Rybnika. Do końca marca będziemy zbierać torebki z nasionami warzyw, przede wszystkim: marchwi, cebuli, pomidora, słonecznika, kapusty, kalarepy, ogórków, papryki, fasoli, buraków i kalafiora. Nasiona zostaną przekazane przez ojców werbistów (misjonarzy) do Togo. Z tych nasion miejscowa ludność (a wśród nich młodzież i dzieci z przedszkoli prowadzonych przez misjonarzy) będzie mogła wyhodować świeże warzywa.

W zeszłym roku koło misyjne z Żor zebrało ponad dwa tysiące paczek z nasionami, dołączmy się do nich w tym roku.

Ważne: opakowania warzyw muszą być oryginalne, zamknięte i z terminem ważności minimum rok.

Nasiona można przynosić do p.Kolar (sala nr 100) lub p.Żółty.

Liczymy na Was!

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: