Niezapomniana lekcja historii sztuki w Wiedniu

W piątek 30 września uczniowie klasy I, III i IV Liceum Sztuk Plastycznych wybrali się wraz z opiekunami: p. Karoliną Lewosz, p. Katarzyną Kwiotek-Ostapowicz, p. Krystianem Łyczkiem i p. Pawłem Przyłęckim na wycieczkę dydaktyczną do Wiednia. Podczas wyjazdu nasi plastycy nie tylko mieli okazję dokładnie zwiedzić miasto i poznać jego najważniejsze zabytki z różnych epok, ale także wzięli udział w warsztatach z historii sztuki, które odbyły się w Kunsthistorisches Museum. W wiedeńskim Muzeum Historii Sztuki uczniowie zapoznali się z dziełami sztuki od antyku poprzez średniowieczne rzeźby i ołtarze, po malarstwo renesansowe, manierystyczne i barokowe. Naszych uczniów szczególnie zachwyciły prace takich mistrzów jak Rafael, Tycjan, Rembrandt, Rubens, Caravaggio czy Velazquez, a także przepiękna Solniczka Franciszka I. To była ciekawa, bardzo pouczająca i niezapomniana lekcja historii sztuki.

Autorem zdjęć jest pan Paweł Przyłęcki.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: