Pierwsze spotkanie w projekcie Erasmus+ “Woman can do it”

W dniach 10-16 marca 2024 r. odbyło się pierwsze spotkanie grup partnerskich w ramach niedawno rozpoczętego projektu Erasmus+ “Woman can do it”. Na zaproszenie polskiego koordynatora projektu przyjechały do Raciborza grupy z tureckiego Istambułu i greckich Aten. Ich celem było wspólne przyjrzenie się roli kobiety, jej zmianom na przestrzeni minionych lat oraz ich wpływowi na pozycję kobiety w dzisiejszym świecie. Jak twierdzą zaangażowani w projekt “pomimo zróżnicowania kulturowo-religijnego uczestników projektu, zauważyliśmy jak wiele wspólnych elementów łączy kobiety na całym świecie. Właśnie te wspólne potrzeby i aspiracje dają kobietom siłę i motywację do walki o ich prawa i godne życie”. Podczas tygodniowych aktywności młodzież miała okazję nie tylko lepiej się poznać, podszkolić angielski, ale przede wszystkim nauczyć się wspólnie realizować podejmowane zadania, dzielić rolami, wzajemnie sobie pomagać, prowadzić wymianę zdań opartą na tolerancji i szacunku dla innych kultur i przeciwnych płci. Dużym uznaniem uczestników cieszyły się warsztaty artystyczne poświęcone urodzie kobiety, udział w debacie oksfordzkiej, gra miejska, warsztaty redakcyjno-blogowe oraz Belgijka, nasz szkolny taniec integracyjny. Dzięki życzliwości polskich rodzin goszczących młodzi Turcy i Grecy odwiedzili takie miejsca w naszym regionie jak Zamek w Mosznej, Gliwice czy Katowice. Liczymy na podobną dawkę pozytywnych wrażeń podczas kolejnych czterech spotkań projektowych 😉 .

Małgorzata Sokołowska
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: