PRACOWNIA HISTORII SZTUKI

Nauczyciele prowadzący:

dr Katarzyna Kwiotek-Ostapowicz, mgr Sebastian Huczyński

 

Zajęcia z historii sztuki umożliwiają zdobycie wiedzy z zakresu dziejów sztuki, przygotowanie do egzaminu dyplomowego oraz matury z historii sztuki. W latach 2010-2022 uczniowie naszej szkoły – Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 – zdobywali wielokrotnie laury w ogólnopolskich konkursach z historii sztuki, z których można wymienić choćby finały Olimpiady Artystycznej z Historii Sztuki (Agnieszka Dziki – finalistka z wyróżnieniem w roku 2012, Jolanta Lamla- finalistka z wyróżnieniem w roku 2016, Agnieszka Kowalska – finalistka w 2017 roku, Oliwia Szymkiewicz – laureatka w 2019 roku, Agnieszka Urbanek – finalistka w 2020 roku, Klaudia Pietrasz – finalistka z wyróżnieniem w 2022 roku) czy Ogólnopolski Konkurs z Historii Sztuki „Sztuka cenniejsza niż złoto” (uczniowie LSP Jolanta Lamla i Adam Kandora zostali finalistami tego organizowanego co dwa lata konkursu w latach  2014 i 2016, zaś uczennice 1 LO im. J. Kasprowicza: Anna Sikora, Joanna Brzenczka i Aleksandra Kwaśniewicz w 2022 r.).

Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych mają możliwość brania udziału w wycieczkach dydaktycznych, m. in. do Wiednia, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Warszawy, wydarzeniach artystycznych, wykładach prowadzonych przez specjalistów, warsztatach, lekcjach muzealnych.

WIZYTA W PRACOWNI

LEKCJE MUZEALNE

Wybierz kategorię