Rozpoczynamy współpracę z Czechami

Z przyjemnością informujemy, że wraz z nowym rokiem kalendarzowym 2022 sieć partnerstw zagranicznych naszej szkoły zostanie poszerzona. Dzięki grantowi na realizację projektu “Otwarty ogród – zielona oaza spotkań, nauki, sztuki i relaksu” pozyskanemu w programie Interreg V-A Republika Czeska – Polska rozpoczniemy współpracę z Střední škola průmyslová a umělecká w Opawie

Celem tego nowego projektu jest rozwój współpracy transgranicznej pomiędzy szkołami w zakresie integracji rówieśniczej, wspólnej walki z izolacją postpandemiczną, wzmacniania kompetencji językowych, kulturowych i społecznych młodych ludzi wkraczających na rynek pracy. W projekcie przewidziano dwa etapy: pierwszy – o charakterze inwestycyjnym – związany z rewitalizacją szkolnego ogrodu naszej szkoły, drugi – wykorzystujący na nowo zagospodarowaną przestrzeń – oparty na realizacji wspólnych warsztatów z zakresu nauki i sztuki.  W projekcie weźmie udział ponad 100 uczniów z Polski i Czech.

Projekt o wartości 34957,98 euro zostanie sfinansowany z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Silesia przy wsparciu Powiatu Raciborskiego. 

 

 

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: