Spotkanie poetyckie w TMZR

21 października 2021 r. w gościnnych progach Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej nasi uczniowie wraz z Seniorkami prezentowali swoje wiersze. To spotkanie było wypełnione ciepłem i bardzo życzliwym przyjęciem. Młodzi poeci: Majka Wacławczyk z 4LP, Filip Kuziel z 3B i Piotr Ritzka z 3MM – nasi maturzyści – odsłonili przed słuchaczami swoją wrażliwość na piękno przyrody, problemy współczesnego świata, a także pokazali szerokie zainteresowania mitologią, postaciami ze świata świętych i kultury (św. Rita, Hiob), którymi bardzo zgrabnie potrafili ilustrować i komentować  odczucia i wydarzenia współczesnego świata.

Niezwykle poruszające było zderzenie młodego pokolenia z dojrzałością wierszy Seniorów. Swoją twórczość prezentowały panie Jadwiga Wojnowska i Krystyna Kura, a także pani Aleksandra Jańska – inicjatorka spotkania, która jak zwykle, z wielką atencją podjęła wszystkich uczestników.

Warto dodać, że prezentacja poezji odbyła się na tle urzekających fotografii dwóch przedstawicielek koła fotograficznego „Foton”, którego opiekunkom jest pani dr Gabriela Habrom-Rokosz – studentek PWSZ w Raciborzu: pani Zuzanny Sczyrby i pani Anny Grzeni. Autorki zaprezentowały materiał  pt. „Racibórz niecodzienny”. Prace fotograficzne ilustrują miejsca naszego miasta w sposób wyjątkowy: podkreślają i skupiają się na detalu drzwi świątyń czy wydobywają z dworca PKP magiczne elementy, prezentując jego zakamarki w ciekawym oświetleniu. Warto zwiedzić wystawę – jest dostępna przez kilka tygodni.

Trzeba przyznać, że TMZR to miejsce, które tworzy przyjazną przestrzeń dla artystów, dla młodych adeptów pióra, pędzla, aparatu fotograficznego… Wspaniale, że (obecny na spotkaniu) pan prezes dr Piotr Sput tak serdecznie promuje poczynania literackie i plastyczne młodych i nieco starszych Artystów.  😀

Wystawa w TMZR

Archiwa
%d bloggers like this: