Spotkanie z Absolwentem, czyli z Raciborza do…

W poświąteczny wtorek 12 kwietnia 2023 roku odbyło się spotkanie młodzieży ZSO nr 1 z panią dr Joanną Stojer-Polańską z cyklu „Spotkanie z Absolwentem”. Pani Polańska jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego z roku 2001. Po maturze studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, następnie napisała doktorat na temat oddziaływania mediów, a szczególnie seriali kryminalnych na postępowanie karne.

Pani Polańska opowiadała młodszym koleżankom i kolegom o tym, w jaki sposób najlepiej wykorzystać pobyt w liceum. Że wato poświęcić wiele uwagi swoim zainteresowaniom, mieć swoje pasje. Bardzo ciekawie przedstawiała swoje obecne zajęcia, przystępnie wyjaśniała trudną pracę kryminalistyka, dowcipnie tłumacząc, czym różni się ona od typowych wyobrażeń kryminalisty znanych z filmów i seriali. Bardzo wyraźnie dało się odczuć, że pani doktor fascynuje się swoją pracą, która stanowi jej życiową radość.

W auli panowała cisza – znak ogromnego zainteresowania młodzieży tematem, a wiele pytań, które zadawali uczniowie, świadczyło o doskonałej atmosferze, którą stworzyła pani Joanna Stojer-Polańska.

Po spotkaniu pani Polańska wraz z córką Mają spędziły kilka chwil w gabinecie pani dyrektor, gdzie Absolwentka wpisała się do kroniki szkolnej i wraz z panią wicedyrektor Grażyną Strózik i panem Krystianem Łyczkiem (dawnym nauczycielem absolwentki i organizatorem spotkania) ciepło i serdecznie wspominała lata licealne…

Jesteśmy dumni z naszych absolwentów, tym bardziej, że przy ZSO nr 1 funkcjonuje Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ILO, które dba o podtrzymywanie więzi i gromadzenie informacji o działaniach dawnych uczniów naszej szkoły.

Relacja ze spotkania w wiadomościach Raciborskiej Telewizji Kablowej.

W galerii zdjęcia autorstwa Emilii Wawoczny, uczennicy klasy IV LSP.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: