Uczniowie ZSO nr 1 na filmie “Szukając Vivian Maier”

We wtorek 16 listopada uczniowie ZSO nr 1 – klasy 1 H oraz 3 LSP i 4 LP, wzięli udział w kolejnym pokazie filmowym w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Po dokumencie, który prezentował sylwetkę hiszpańskiego surrealisty Salvadora Dali (“Salvador Dalí – w poszukiwaniu nieśmiertelności”), tym razem w budynku Strzechy uczniowie mieli okazję zobaczyć dokumentalny film Johna Maloofa “Szukając Vivian Maier”. Ten dokument filmowy poświęcony był zupełnie nieznanej, a jakże nietuzinkowej Vivian Maier – niani, która zajmowała się fotografią, nigdzie jej jednak za swojego życia nie prezentując, dziś uważanej za jedną z ciekawszych fotografek XX wieku.

Więcej na temat filmu:

https://nhef.pl/baza-filmow/szukajac-vivian-maier-nowosc

Następny film w ramach NHEF, tym razem opowiadający o życiu wybitnej francuskiej rzeźbiarki Camille Claudel, już w grudniu.

Archiwa
%d bloggers like this: