Widz może zadecydować o wyroku

17 stycznia 2024 r. klasa 3JM miała okazję wziąć udział w ciekawym wydarzeniu kulturalnym, którym był spektakl pt. “Terror” w wykonaniu aktorów Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Klasa miała przyjemność podziwiać również Salę Sejmu Śląskiego w gmachu urzędu wojewódzkiego, na którego “deskach” odbył się spektakl. Miejsca radnych oraz galerię przeznaczono dla widzów, a mównica i część miejsc prezydialnych było polem gry aktorów. To nie był zwykły spektakl, bo zmuszał widzów do aktywnego udziału. Wyjątkowość wydarzenia polegała na tym, że widzowie sami mogli zdecydować o losach bohatera spektaklu – Larsa Kocha – poprzez głosowanie i decydowanie o skazaniu lub uniewinnieniu oskarżonego. Spektakl zrobił na uczniach bardzo pozytywne wrażenie.

Karolina Neuwald 3JM

Poprzednie

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: