Wyniki konkursu “Być jak Szymborska”

,,Być jak Szymborska” to tytuł konkursu zorganizowanego w ramach projektu ,,Bierz książkę i yolo” realizowanego dzięki funduszom pozyskanym z projektu „Łączy nas Biblioteka” w ramach programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury. Uczestnicy zmierzyli się z niełatwym zadaniem napisania lepieja, krótkiej formy literackiej wymyślonej przez naszą noblistkę, wykonania kolażu na wzór takich, jakie tworzyła Szymborska lub stworzenia ,,blackout poety” z utworów poetki. Wyniki ich działań doceniło jury w składzie: Joanna Gizowska-Kurek, Roman Szczasny, Anna  Rozłucka-Jankowska, przyznając I nagrodę w kategorii ,,lepieje” Vanessie Kapłanek, w kategorii ,,kolaż” I miejsce zdobyła Natalia Riemel, a w kategorii ,,blackout poetry” Agata Kostka. Wyróżnienia otrzymali: Wojciech Banaszkowski, Oleksandra Synytsia, Viktoria Tishyna, Amelia Jankowska, Marta Klejny, Wiktoria Prochaska, Oliwia Zgórska, Alicja Opiela. Wręczenie nagród odbyło się 27 kwietnia br. w bibliotece ZSO nr 1 w Raciborzu. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: