Zbrodnia to niesłychana…

warsztatyfilm_zaj.jpg

Uczniowie (klasy II g1, III g1 i  pińęcioro przedstawicieli klasy I g1) skorzystali z  kolejnej propozycji  bielskiego Teatru Lalek Banialuka i obejrzeli  „ Ballady i romanse” w reżyserii Pawła Aignera. Ten spektakl adresowany jest do młodzieży i dorosłych. Tym razem na scenie pojawiają sińę wyłącznie aktorzy (z wyjątkiem dziecka z „ Rybki”) w barwnych kostiumach. 

warsztatyfilm_zaj.jpg

Uczniowie (klasy II g1, III g1 i  pińęcioro przedstawicieli klasy I g1) skorzystali z  kolejnej propozycji  bielskiego Teatru Lalek Banialuka i obejrzeli  „ Ballady i romanse” w reżyserii Pawła Aignera. Ten spektakl adresowany jest do młodzieży i dorosłych. Tym razem na scenie pojawiają sińę wyłącznie aktorzy ( z wyjątkiem dziecka z „ Rybki”) w barwnych kostiumach. 

Twórcy inscenizacji  podeszli do tego cyklu z poczuciem humoru i dystansem. Nie ma w tym przekazie ani patosu, ani powagi. Pojawiają sińę natomiast akcenty współczesne. Spektaklowi towarzyszy muzyka, czńęsto nowoczesne brzmienia. „świtezianka” wyśpiewana jest  przez wszystkich aktorów w konwencji  musicalu. Najbardziej żywiołowo nasza publicznośæ zareagowała na widok ksińędza, który z takim zaangażowaniem ciągnie za sznur dzwonu, że z każdym razem podnosi sińę coraz wyżej. Nie brakuje również scen frywolnych, a także czarnego humoru. To właśnie te zabiegi sprawiają, że „ Ballady i romanse” stają sińę o wiele bliższe młodemu odbiorcy.

Wszyscy uczniowie zgodnie polecają spektakl zarówno rówieśnikom jak i rodzicom.
JGK

 

Galeria zdjńęæ
kliknij powyżej 

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: