Zmagania badmintonistek

Większość osób kojarzy badmintona ze słoneczną pogodą i relaksem. A tymczasem, pomimo wciąż trwającej zimy, w piątek 3 marca w Arenie Rafako, nasze uczennice przystąpiły do rywalizacji o tytuł Mistrzyń Rejonu w Badmintonie. Zawody były rozgrywane w ramach Licealiady Województwo Śląskiego.

Do turnieju przystąpiło pięć szkół ponadpodstawowych z naszego rejonu (Racibórz – Czerwionka).

Poza ZSO nr 1 w zawodach uczestniczyły: CKZiU nr 1, CKZiU nr 2, ZSE i Liceum Diecezjalne z Raciborza.

Każdy zespół składał się z dwóch zawodniczek. Aby wygrać mecz drużyna musiała wygrać trzy gry. Każda zawodniczka musiała rozegrać jedną grę singlową i debla. Jeżeli trzy pierwsze gry nie rozstrzygały rywalizacji, to kontynuowano grę singlową aż do uzyskania przez drużynę trzeciego zwycięstwa.

W pierwszym meczu nasze reprezentantki pokonały Liceum Diecezjalne 3:0 i weszły do półfinału. Kolejnym przeciwnikiem były uczennice „Ekonomika”, a mecz ponownie zakończył się zwycięstwem naszych dziewcząt 3:0.

W finale spotkały się badmintonistki CKZiU nr1 i ZSO nr 1. Po dwóch grach singlowych i deblu, nasze reprezentantki prowadziły 2:1. Do wygrania turnieju potrzebne było trzecie zwycięstwo. Kolejnego singla wygrały nasze przeciwniczki i wyrównały stan meczu na 2:2. Ostatnia gra singlowa decydowała o awansie jednego z zespołów do półfinału wojewódzkiego.

W tej grze lepszą okazała się zawodniczka CKZiU nr 1, a nasze dziewczęta zajęły II miejsce w rejonie.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom!

Szczególne podziękowania należą się Ani Kazimierczak i Ani Balon, które rozegrały swoje ostatnie zawody w barwach ZSO nr 1.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów  🙂

Skład zespołu: Anna Kazimierczak, Anna Balon i Emilia Zub.

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: