Erasmus+ w naszej szkole już po wakacjach

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu otrzymał pozytywną opinię projektu złożonego do Agencji Narodowej programu Erasmus+ akcja KA1 Mobilność kadry edukacji szkolnej.

Tym samym w roku szkolnym 2018/19 nasz szkoła rozpocznie realizację projektu “Lepsza szkoła – lepsza przyszłość. Podniesienie kompetencji i jakości pracy nauczycieli ZSO Nr 1 w Raciborzu”.

Projekt jest przewidziany na 2 lata i obejmie w sumie 13 nauczycieli. W trakcie projektu przewidziano dla nich m.in. szkolenie językowe w zakresie języka angielskiego, kurs technologii informacyjnych na Malcie latem 2019 r. oraz dwie sesje job shadowing w Lycée Les Rimains we francuskim St.Malo oraz we włoskim Istituto Superiore Norberto Turriziani we Frosinone.

Jest to pierwszy projekt naszej szkoły w ramach programu europejskiego Erasmus +.