Absolwenci z roku 2003 odwiedzili I LO

W sobotę 20 maja 2023 r. w dwudziestą rocznicę po maturze odbyło się fantastyczne spotkanie młodych ludzi. To Absolwenci, którzy do „Kasprowicza” uczęszczali w latach 1999 – 2003 do klasy „F”.

Razem z Wychowawczynią, panią Profesor Ewą (Michalską) Pytel, zwiedzili naszą szkołę. Ledwo przekroczyli próg liceum, a już zarażali entuzjazmem, radością i niesamowitą energią! Głośni i szaleni, a przy tym bardzo życzliwi. Z dużą estymą wspominali szkołę.

Oto kilka wypowiedzi, które nadesłali po spotkaniu:

20 lat minęło jak jeden dzień. Przypuszczam, że w tym “krótkim” czasie życie każdego z nas obróciło się kilka razy do góry nogami i na boki. Mnie osobiście w tym powrocie do przeszłości zaskoczyło to, jak mało ludzie zmienili się pod względem charakteru. Każdy wskoczył + – w swoją dawną rolę i wszystko było na swoim miejscu na jeden wieczór. Więc na pytanie “co się stało z naszą klasą? ” odpowiem, że została formalnie rozwiązana i rozproszyła po świecie, ale gdy za rok wszyscy usiądą w starych ławkach to okaże się, że mimo upływu czasu jesteśmy tą samą starą 4f

Po zwiedzaniu szkoły było ognisko. Czas upłynął niespodziewanie szybko na miłych rozmowach, żartach, wspominaniu starych dobrych czasów i oglądaniu zdjęć. To były fantastyczne chwile. Mam nadzieję, że na kolejne spotkanie klasowe nie będziemy czekać 20 lat. Do zobaczenia Przyjaciele!

Dla mnie dużym zaskoczeniem była wysoka frekwencja na spotkaniu. Naprawdę nie spodziewałam się tylu osób. Fajnie było zwiedzić szkołę. Mimo dużych zmian, to ciągle nasz ogólniak. Kiedy zobaczyłam podłogi na korytarzach pamiętające nasze czasy, wiele wspomnień wróciło. Zresztą jako grupa zachowywaliśmy się tak, jak byśmy nadal mieli po naście lat. Byliśmy wszędzie i zawsze głośni. Stara dobra klasa “F jak Delfini” wróciła.

Ja od siebie jeszcze dodam, że było nam bardzo miło i jesteśmy BARDZO wdzięczni za spotkanie z wychowawcą i poświęcony nam czas!!!

To była piękna podróż sentymentalna. Naprawdę to super uczucie wiedzieć, że mimo tylu lat, jesteśmy mile widziani w szkole, która nieco się zmieniła, ale zdecydowanie na lepsze!

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO dziękuję bardzo za wsparcie finansowe działalności stowarzyszenia oraz za deklaracje wstąpienia w szeregi jego członków.

Grażyna Strózik

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: