Absolwentom na do widzenia

Drodzy Maturzyści!

Właśnie kończy się kolejny etap w Waszym życiu. Od dzisiaj jesteście a b s o l w e n t a m i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. I choć pandemia nie pozwala nam zorganizować uroczystego wręczenia świadectw, to składamy Wam tą drogą serdeczne gratulacje. Ukończyliście liceum w bardzo trudnych czasach. Brawo!!!

W tym roku I Liceum Ogólnokształcącego ukończyło 151 uczniów z pięciu klas:

3B (biologicznej) – wychowawca prof. Piotr Michalak,
3MD (medycznej) – wychowawca prof. Małgorzata Wranik,
3J (językowej) – wychowawca prof. Aleksandra Mekeresz,
3M (matematycznej) – wychowawca prof. Joanna Karkocha,
3H (humanistycznej) – wychowawca prof. Krystian Łyczek

oraz 17 uczniów Liceum Sztuk Plastycznych – wychowawca prof. Wojciech Janiczko. Absolwenci LSP obronili ponadto swoje dyplomy zawodowe, a zatem ukończyli edukację w szkole średniej z tytułem plastyka.

Wśród 168 absolwentów 47 z ZSO nr 1 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Spośród tegorocznych maturzystów najwyższą średnią ocen w 3-letnim cyklu kształcenia uzyskała NATALIA TOMALA z klasy 3M. Natalia została nominowana przez Radę Pedagogiczną do stypendium ministra właściwego ds. oświaty i wychowania, a także uhonorowana nagrodą Primus Inter Pares (Pierwszy wśród równych) ufundowaną przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza. Natalia już w drugiej klasie zdobyła IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Włoskiego. Niestety, jej start w tegorocznej edycji przerwała pandemia.

Z kolei tytuł Najlepszego Absolwenta Liceum Sztuk Plastycznych otrzymała VICTORIA MALCHAREK z klasy 4LP.

Wielu dzisiejszych maturzystów ma na swoim koncie liczne osiągnięcia artystyczne, naukowe lub sportowe. Nie zapominamy o tym, jak wspaniale reprezentowaliście naszą szkołę. Jesteśmy z Was dumni! Życzymy Wam, aby te osiągnięcia okazały się preludium do kolejnych sukcesów na ścieżce Waszej kariery zawodowej.

Wiemy, że nauczanie zdalne było dla wielu z Was trudnym doświadczeniem. Niemniej jednak mamy nadzieję, iż będziecie dobrze wspominali czas spędzony w naszej szkole i że z dumą w głosie będziecie mogli powiedzieć gdzieś w świecie, że jesteście absolwentami raciborskiej szkoły.

W tym miejscu należą się także z serca płynące podziękowania dla Waszych Rodziców za trud Waszego wychowania i codzienne wsparcie. Za wszystkie starania i wysiłki pięknie Państwu dziękujemy!

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!

Przed Wami egzamin dojrzałości, a później… dorosłe życie. Życzymy Wam, abyście dobrze zagospodarowali Waszą wolność i abyście nigdy nie wątpili w siebie i swoje możliwości. Mierzcie wysoko, bądźcie wytrwali i postępujcie wg rady Mahatmy Gandhiego:

Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.

Powodzenia!

Tekst przygotowała: Joanna Brzenczka, uczennica kl. 2J