Ach, co to był za bal!

Z dużą nieśmiałością Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu podjął się organizacji pierwszego balu karnawałowego.

Ale udało się!!!

Impreza może nie przyciągnęła zawrotnej liczby uczestników, za to zabawa była przednia i osiągnięto zamierzony cel! A jest nim dodanie animuszu osobom, dla których funkcjonowanie stowarzyszenia jest ważne. Okazuje się, że są ludzie, którzy chcą i wierzą, że stowarzyszenie może w znaczący sposób wesprzeć działania Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. Bardzo nas to cieszy!

Stowarzyszenie, czyli w skrócie SAiPILO, póki co, posiada bardzo skromne środki finansowe, ale dzięki operatywności pani prezes – Kathariny Kreuzer – bal zorganizowano z wielkim rozmachem. To właśnie ona znalazła sponsorów, a także własną pracą doprowadziła do finalnego efektu tę wyjątkową imprezę.

W sobotę 4 lutego 2023 r. sala raciborskiej restauracji „Imperia” zamieniła się w niesamowitą, rozświetloną przestrzeń (black & white – motyw przewodni balu). Balony, anielskie skrzydła, tiulowe draperie, tysiące światełek i wiele drobiazgów – dopracowanych w każdym szczególe, sprawiły, że każdy uczestnik balu czuł, iż przeniósł się w jakąś baśniową krainę. W tej scenerii znalazło się również miejsce na wyeksponowanie prac naszych uczniów z Liceum Sztuk Plastycznych – wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem. Kilku gości wyraziło chęć nabycia niektórych dzieł młodych adeptów sztuki.

Ideą balu było oczywiście pozyskanie środków na działalność stowarzyszenia, co w niczym nie zakłóciło dobrej zabawy, wyśmienitych humorów i tańca uczestnikom balu. Wręcz przeciwnie: wszyscy chętnie wzięli udział w losowaniu wartościowych nagród, m. in.: srebrnej biżuterii, akcesoriów komputerowych, kilku par kijków do nordic walking czy rozmaitych voucherów podarunkowych na zabiegi zdrowotne i kosmetyczne.

Wieczór urozmaicił pokaz tańca towarzyskiego wychowanków z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Tancerze: Kinga Wolnik i Kacper Kuteń, pod kierunkiem instruktorki pani Eweliny Uriasz, pięknie wykonali dla nas kilka tańców standardowych i latynoamerykańskich.

Całą imprezę prowadził DJ Orliński. Grane przez niego utwory i proponowane zabawy zawsze zapełniały parkiet. Zabawa trwała do rana!

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w balu, którzy sprawili, że jego atmosfera wciąż napełnia radością nasze serca.

Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy. Przede wszystkim pani prezes stowarzyszenia Katharinie Kreuzer i firmie „My Party Shop”.

Sponsorom: Dermapark, Dietetyk Bonne Sante, MDK Racibórz, My Party Shop, Perfet Secret, Proxeo, Salon Fryzjerski „Venus”, Stradust Polska, Zielarnia Aloes i Złotnik Szczerbiński.

Tym, którzy wykonali techniczne i fizyczne prace: pani Annie Szymańskiej – mamie uczennicy z LSP, naszym nauczycielom panu Romanowi Szczasnemu, panu Piotrowi Michalakowi, panu Januszowi Tytce – skarbnikowi stowarzyszenia oraz pani Monice Bulendzie ze sklepu My Party Shop. Dziękujemy również Nowinom Raciborskim za publikację plakatu anonsującego bal.

Podziękowania od pani dyrektor ZSO nr 1 Marzeny Kacprowicz w Raciborzu Zarząd Stowarzyszenia i wszyscy współorganizatorzy usłyszeli już podczas balu, bo pani dyrektor uświetniła swą obecnością to wydarzenie, co jest dla nas niezwykle miłe i budujące.

Trzeba dodać i wyraźnie podkreślić, że nie wszystko czyni się dla pieniędzy. Dla Zarządu SAiPILO bardzo ważną wartością tej imprezy było obudzenie entuzjazmu, włączenie zacnych i życzliwych osób do współpracy, spotkanie znajomych przy wspólnej zabawie, zacieśnienie więzi…

I to się zdecydowanie udało! Ach, co to był za bal!

Z serca dziękujemy!

W imieniu Zarządu, Grażyna Strózik – sekretarz SAiPILO

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z balu ?

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: