Echange franco-polonais, czyli wymiana francusko-polska

W przedświąteczne dni w naszej szkole można było usłyszeæ rodowitych Francuzów, którzy przyjechali w ramach wymiany na 6 dni z zaprzyjaźnionego Liceum Raymonda Loewy’ego w La Souterraine (centralna Francja). Grupa liczyła 28 uczniów i 3 nauczycieli. Po weekendzie spńędzonym z polskimi rodzinami, w poniedziałek Francuzi pojechali tradycyjnie już do Muzeum Auschwitz-Birkenau. We wtorek gościli w murach naszej szkoły, gdzie przygotowaliśmy dla nich wystńępy, konkurs wiedzy o Polsce, warsztaty artystyczne i poczńęstunek. Oficjalna czńęśæ dnia zakończyła sińę zwiedzaniem Zamku Piastowskiego. Przed czwartkowym wyjazdem Francuzi zobaczyli jeszcze Kraków. Pożegnaniom towarzyszyły łzy i obietnice, że jeszcze sińę spotkamy…

Zdjńęcia z wymiany dostńępne w Galerii.

W przedświąteczne dni w naszej szkole można było usłyszeæ rodowitych Francuzów, którzy przyjechali w ramach wymiany na 6 dni z zaprzyjaźnionego Liceum Raymonda Loewy’ego w La Souterraine (centralna Francja). Grupa liczyła 28 uczniów i 3 nauczycieli. Po weekendzie spńędzonym z polskimi rodzinami, w poniedziałek Francuzi pojechali tradycyjnie już do Muzeum Auschwitz-Birkenau. We wtorek gościli w murach naszej szkoły, gdzie przygotowaliśmy dla nich wystńępy, konkurs wiedzy o Polsce, warsztaty artystyczne i poczńęstunek. Oficjalna czńęśæ dnia zakończyła sińę zwiedzaniem Zamku Piastowskiego. Przed czwartkowym wyjazdem Francuzi zobaczyli jeszcze Kraków. Pożegnaniom towarzyszyły łzy i obietnice, że jeszcze sińę spotkamy… 

Zdjńęcia z wymiany dostńępne w Galerii.

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: