Finał Powiatowego Konkursu „Primo Zdrowie”

  20 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu odbył się finał Powiatowego Konkursu “Primo Zdrowie”.Tematem konkursu, adresowanego do uczniów 7. i 8. klasy szkoły podstawowej, było uchwycenie procesów zachodzących w środowisku geograficznym zarówno tych naturalnych, jak i uwarunkowanych działalnością człowieka.

Formuła konkursu umożliwiła ocenę różnorodnych tematycznie fotografii, a decyzja komisji konkursowej, o wyborze kilku najlepszych zdjęć, opierała się na ocenie estetyki obrazu, kompozycji oraz zgodności z tematem. Jury zwracało uwagę na umiejętność znalezienia optymalnego kadru, świadomość obrazu, światła i chwili, uwzględniając również aspekty techniczne zgłoszonych fotografii.

 Wśród nagrodzonych prac pojawiły się fotografie świadczące o dużym potencjale artystycznym autorów.

NAGRODZONE PRACE

 W kategorii Procesy i formy naturalne

  1. Tymoteusz Przysiężniuk (Szkoła Podstawowa nr 4, opiekun – Beata Cholewczuk)  

za zdjęcie „Między światami”.

  1. Aleksander Solich (Szkoła Podstawowa nr 4, opiekun – Beata Cholewczuk) 

za zdjęcie „Z nurtem”.

W kategorii Obiekty antropogeniczne

  1.  Paulina Siegmund (Szkoła Podstawowa w Tworkowie, opiekun – Justyna Wojda) za zdjęcie „Droga donikąd”.
  2. Marcin Smok (Szkoła Podstawowa nr 4, opiekun – Beata Cholewczuk)

 za zdjęcie „Kwiat w środku lasu”.

 

Nagrody laureatom wręczyła Pani dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu mgr Marzena Kacprowicz. W kolejnej części spotkania, wykład na temat “Fizjologia człowieka, wygłosiła Pani dr Danuta Nowosielska-Swadźba, wykładowca w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. W wykładzie oprócz laureatów konkursu uczestniczyła młodzież klas licealnych oraz uczniowie z Ukrainy.

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: