Humaniści we Wrocławiu

 

środa 13 listopada 2013 roku – mimo dwóch trzynastek w dacie – okazała sińę bardzo miłym dniem dla uczniów drugiej klasy humanistycznej, a także dla kilkunastu miłośników teatru i sztuk artystycznych z naszej szkoły. Bowiem udaliśmy sińę wtedy na wycieczkńę do Wrocławia.

Wińęcej w dalszej czńęści newsa.

 

środa 13 listopada 2013 roku – mimo dwóch trzynastek w dacie – okazała sińę bardzo miłym dniem dla uczniów drugiej klasy humanistycznej, a także dla kilkunastu miłośników teatru i sztuk artystycznych z naszej szkoły. Bowiem udaliśmy sińę wtedy na wycieczkńę do Wrocławia.

 

Pierwszym ważnym punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym, w którym odbyliśmy lekcjńę z analizy dzieła sztuki. Profesjonalny i niezwykle ciekawy wykład rozochocił nas tak bardzo, że kolejną godzinńę spńędziliśmy na indywidualnym zwiedzaniu muzeum, a cenną wiedzńę nabytą tutaj na pewno wykorzystamy na nowej maturze…

Prawdziwa jednak gratka czekała nas wieczorem na spektaklu baletowym w Operze Wrocławskiej. Sztuka komediowa, pt. „Córka źle strzeżona” była urocza! Sam gmach opery zaparł nam dech w piersiach, a umiejńętności aktorskie i taneczne baletnic i baletmistrzów zachwyciły niejednego ucznia. Zresztą zerknijcie na nasze zdjńęcia, te twarze mówią same za siebieJ

Najpierw była opera „Otello”, Teraz balet… Kolejny wyjazd już wkrótce, tym razem nasza polonistka zabierze nas w świat musicalu. Może na „Metro” do Warszawy? Co Wy na to? Są jacyś chńętni? Zapraszamy!


Wybierz kategorię

%d bloggers like this: