III BG w Warszawie

W dniach 28-30.10.2015 roku klasa III BG, pod opieką wychowawcy pana Leszka Radaja oraz pani Anny Leśniak – Stńęc, odwiedziła naszą stolicńę. Plan wycieczki był bardzo napińęty i dzińęki wyjątkowo słonecznej, jesiennej aurze mogliśmy zrealizowaæ wszystkie punkty. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

W dniach 28-30.10.2015 roku klasa III BG, pod opieką wychowawcy pana Leszka Radaja oraz pani Anny Leśniak – Stńęc, odwiedziła naszą stolicńę. Plan wycieczki był bardzo napińęty i dzińęki wyjątkowo słonecznej, jesiennej aurze mogliśmy zrealizowaæ wszystkie punkty. 

Pierwszego dnia podążyliśmy szlakiem “Lalki” Bolesława Prusa, dzińęki czemu mogliśmy zweryfikowaæ naszą teoretyczną wiedzńę, z rzeczywistymi miejscami na mapie Warszawy. Ukoronowaniem tego dnia była wizyta w “TEATRZE 6. PIÊTRO”, gdzie wspaniale bawiliśmy sińę na komedii Woody’ego Allena “Central Park West” (w rolach głównych: Małgorzata Foremniak, Joanna ¯ółkowska, Piotr Gasowski oraz Wojciech Wysocki).

Czwartek spńędziliśmy w MUZEUM HISTORII ¯YDÓW POLSKICH POLIN, to nowe miejsce na muzealnej mapie Warszawy, gdzie widz może poznaæ 1000 lat historii ¯ydów polskich.

W drugiej czńęści dnia zwiedzaliśmy nieliczne zabytki związane z warszawską społecznością ¯ydów, m. in.: Kładkńę pamińęci” – instalacjńę według projektu Tomasza Leca, składającą sińę z dwóch par wysokich metalowych słupów, połączonych w górze światłowodami. Istalacja symbolizuje kładkńę łączącą małe i duże getto w 1942 roku.

Ostatni dzień poświecony był POWSTANIU WARSZAWSKIEMU oraz wizycie w Łazienkach Królewskich, które o tej porze roku wyglądają baśniowo. Pełni wrażeń i pozytywnej energii, późnym wieczorem wróciliśmy do Raciborza.

 

Archiwa
%d bloggers like this: