Symulacja procesu karnego

Obrazy newsów: symulacja_wesolowska_2015.jpg Dnia 18 listopada 2015 uczniowie ILO mieli okazjńę wystąpiæ w symulacji procesu karnego, z udziałem znanej z serialu dokumentalno-fabularnego emitowanego przez telewizjńę TVN, pani Anny Marii Wesołowskiej. Symulacja odbyła sińę w Sądzie Rejonowym w Raciborzu w ramach edukacji prawnej dla młodzieży z klasy 2H, z którą gościnnie wystąpili przedstawiciele klas 3G1, 3MH oraz 3IM. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: symulacja_wesolowska_2015.jpg Dnia 18 listopada 2015 uczniowie ILO mieli okazjńę wystąpiæ wsymulacji procesu karnego, z udziałem znanej z serialu dokumentalno-fabularnego emitowanego przez telewizjńę TVN, paniAnny Marii Wesołowskiej. Symulacja odbyła sińę w Sądzie Rejonowym w Raciborzu w ramach edukacji prawnej dla młodzieży z klasy 2H, z którą gościnnie wystąpili przedstawiciele klas 3G13MH oraz 3IM

Tematem symulacji były konsekwencje jakie niesie ze sobą  branie, posiadanie oraz handel narkotykami. W trakcie symulacji uczniowie dowiedzieli sińę również o innych  zagrożeniach ,na które jest narażona oraz jakim karom podlega. Pani Wesołowska podzieliła sińę z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Udzieliła wskazówek dotyczących procesu.

Udział wzińęli:

•          Sńędzia przewodniczący – Anna Maria Wesołowska

•          Sńędzia – Nikol Swandulla (2H)

•          Sńędzia – Michał Zgrzendek (3g1)

•          Oskarżony – Filip Szymański lat 24 (Filip Denys 3MH)

•          Obrońca – Aleksandra Marzec (Aleksandra Błńędowska 2H)

•          Prokurator – Paweł Klima (Paweł Czogalik 2H)

•          świadek obrony:

1)         ¯aneta Malinowska lat 22 (Paulina Duda 2H)

2)         Zofia Konieczny lat 24 (Anna Grzesiek 2H)

•          świadek oskarżenia:

1)Karolina Tarczyńska lat 17 (Zuzanna Mroczek 2H)

2) Julia ¬rebiec lat 17 (Nikol Urbaniec 3MH)

3) Bartłomiej Kacperski (Patryk Belik 3IM)

•          Protokolant – Katarzyna Pieróg (Katarzyna Donat 2H)

Z młodzieżą pracował Krystian Łyczek – nauczyciel historii i wos-u.

 

Fotorelacja w mediach lokalnych

Archiwa
%d bloggers like this: