Jesienny Koncert Piosenki Obcojńęzycznej

Czwartkowe popołudnie pierwszego tygodnia grudnia upłynńęło w naszej szkole pod hasłem jńęzyków obcych, piosenki, tańca i malarstwa. W jesiennej scenerii, wśród kolorowych lampionów i liści, na scenie zaprezentowali sińę uzdolnieni uczniowie naszych liceów i gimnazjum. Kolejny koncert przewidziano na wiosnńę 2015 roku – już teraz zapraszamy. 

Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

Czwartkowe popołudnie pierwszego tygodnia grudnia upłynńęło w naszej szkole pod hasłem jńęzyków obcych, piosenki, tańca i malarstwa. W jesiennej scenerii, wśród kolorowych lampionów i liści, na scenie zaprezentowali sińę uzdolnieni uczniowie naszych liceów i gimnazjum:
  • po angielsku – Agnieszka Komorek przy akompaniamencie Piotra Miklera (“Let her go” Passengera) oraz Dominik Depta („Tears in Heaven” Erica Claptona), 
  • po niemiecku – Paulina świerczek („99 Luftbloons” Neny),
  •  po rosyjsku – Dominika Krumpietz (“Pierwaja ljubow”) oraz Aleksandra Flegel („Malitwa” Bułata Okudżawy), 
  • po francusku – Karolina Kurzeja oraz Ewa Lopocz (“Je t’aime” Lary Fabian). 
  • Jesienny Koncert Piosenki Obcojńęzycznej zakończyło wykonanie przez Ewńę Lopocz w jńęzyku włoskim pieśni Lucio Dalla na cześæ wielkiego śpiewaka operowego Caruso.

Dwukrotnie, pomińędzy kolejnymi piosenkami, prezentowała sińę para taneczna: Dominika Krumpietz i Dawid Bogdziewicz, zarówno w klasycznym walcu, jak i w tańcach latynoamerykańskich.

Magdalena Machnik i Damian Herud, którzy poprowadzili cały koncert, przeplatali wystńępy ciekawostkami dotyczącymi jńęzyków, w których wykonywane były utwory.

Uczniowie Liceum Plastycznego przygotowali na czas koncertu wystawńę prac z rysunku i malarstwa, które wykonali pod kierunkiem pani Martyny Rejner. W trakcie koncertu można było już poczuæ magińę zbliżających sińę świąt Bożego Narodzenia dzińęki kiermaszowi ozdób wykonanych przez uczniów Liceum Plastycznego.

Już dziś pragniemy zaprosiæ na kolejną edycjńę koncertu, która odbńędzie sińę wiosną 2015 r. 

Zdjńęcia zamieszczone poniżej pochodzą z portalu www.naszraciborz.pl i są autorstwa uczennicy Liceum Plastycznego Katarzyny Kubik.

 


 


Wybierz kategorię

%d bloggers like this: