Językowe sukcesy w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Tell Your Tale”

1 marca 2024 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu stał się areną rywalizacji językowej, organizując I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Tell Your Tale”. Wydarzenie zgromadziło 36 uczniów szkół podstawowych z powiatu raciborskiego i okolic, którzy zmierzyli się w dwuetapowym konkursie, obejmującym test leksykalno-gramatyczny oraz część ustną.

Inicjatywa, objęta patronatem przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Szkołę Językową „Point”, rozpoczęła się od ciepłego powitania ze strony Dyrektor ZSO nr 1 – pani Marzeny Kacprowicz. Uczestnicy, oprócz zmagań konkursowych, mieli okazję do integracji i nauki poprzez zabawę, uczestnicząc w anglojęzycznych warsztatach oraz szkolnym escape roomie.

Do finałowej rozgrywki ustnej zakwalifikowało się 14 uczniów: Julia Wieczorek, Filip Sitek, Kaja Stopka-Wojtak, Martyna Warzeszka, Victoria Śmieja, Filip Dudkiewicz, Antonina Parzych, Natalia Kwiatoń, Piotr Bożęcki, Antonina Kasowska, Malwina Steiner, Dominika Samkova, Magdalena Mucha i Artur Rębisz. Ich wypowiedzi oceniała komisja złożona z nauczycieli języka angielskiego ZSO nr 1 oraz brytyjskiej ekspertki – Helen Łukoszek. Emocje sięgały zenitu, a poziom prezentacji był wyjątkowo wysoki.

Podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród, której przewodniczyli pan wicestarosta Marek Kurpis, Helen Łukoszek oraz wicedyrektor Grażyna Strózik, poznaliśmy zwycięzców. Choć wszyscy uczestnicy wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami, to tylko najlepsi otrzymali upragnione trofea.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Martyna Warzeszka  ze Szkoły Podstawowej im. M. Reja w Gorzyczkach,

II miejsce ex aequo – Magdalena Mucha z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Turzy Śląskiej i  Piotr Bożęcki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu,

III miejsce  ex aequo – Antonina Kasowska ze Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu i Antonina Parzych z Szkoły Podstawowej im. M. Reja w Gorzyczkach.

Konkurs uświetniła również prezentacja zwycięskiego projektu logo „Tell Your Tale”, autorstwa Victorii Wódki, co było miłym akcentem podkreślającym kreatywność licealistów w dziedzinie sztuki.

Sponsorzy, wśród których znalazły się Starostwo Powiatowe, Point Language Centre, Rada Rodziców ZSO nr 1, a także lokalne firmy takie jak KFC, RODOVITA czy Margarita pizza & naleśniki, zapewnili atrakcyjne nagrody. Słodki poczęstunek od Piekarni Szweda Racibórz i Cukierni Piekarni Anida i Adam Markiewka dopełnił całości wydarzenia, a na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani wyjątkowym tortem z logo konkursu, wykonanym przez panią Kornelię Klimas.

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Tell Your Tale” był nie tylko świętem języka angielskiego, ale także okazją do integracji, wymiany doświadczeń i inspiracji. Organizatorzy oraz uczestnicy już niecierpliwie wyczekują na kolejną edycję.

S. Kubiak z Zespołem anglistów ZSO nr 1

Poniżej zdjęcia autorstwa Darii Zagoli z klasy 4 LSP

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: