„Kasprowicz” laureatem konkursu „Zielona Pracownia 2023”!

Szkolny projekt „Ekojedynka” został nagrodzony w konkursie „Zielona Pracownia 2023” zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Katowicach.

Wygrana pieniężna zostanie przeznaczona na kompleksową modernizację i adaptację pracowni fizycznej, która zachowując dotychczasowy charakter edukacyjny, przejmować będzie stopniowo status nowoczesnego centrum przyrodniczo-ekologicznego, wyposażonego w bogaty warsztat dydaktyczny. Przestrzeń została tak zaprojektowana, by była miejscem nowoczesnej edukacji opartej na celowym (współ)działaniu i kształceniu interdyscyplinarnym, uzupełniającym tradycyjne nauczanie przedmiotowe z biologii, chemii, fizyki i geografii. Równocześnie funkcjonalna pod względem multimedialnym i badawczym (laboratoryjnym), w której połączenie wiedzy z możliwością prowadzenia przez uczniów własnych doświadczeń i obserwacji, uczyni realnym ideę stworzenia pracowni w atrakcyjnej wizualnie, komfortowej i współczesnej formie.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi blisko 65 tys. zł. Z WFOŚiGW otrzymano, przewidzianą regulaminowo, dotację o maksymalnej wartości 60 tys. zł. Pozostały wkład pochodzi z budżetu Powiatu Raciborskiego.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: