Słoneczny piknik dzieciaków z Kasprowicza

Czwartkowy poranek na Kasprowicza w Raciborzu był szczególnie gorący i radosny. Czerwcowe słońce bardzo dobrze wpisało się w kolorową zabawę z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia zarówno młodzież z naszego liceum, jak i dzieciaki z SP4 mogli odczuć, że dzieciństwo to stan, który trzeba w sobie pielęgnować całe życie.

Od kilku już lat, tradycyjnie 1 czerwca, dzieciaki z Kasprowicza, na co dzień uczące się w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, biorą udział we wspólnym integracyjnym pikniku z okazji Dnia Dziecka. Społeczności szkolne tym razem wciągnęły do wspólnej zabawy także dwie instytucje sąsiadujące z nimi: Powiatowe Centrum Sportu oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną.

Imprezę rozpoczęła jak co roku integracyjna “belgijka”, w której każdy – duży czy mały, uczeń czy nauczyciel, znalazł dla siebie miejsce. Taniec szybko przełamał początkową nieśmiałość i stał się motywacją do dalszej zabawy, która do wczesnego popołudnia trwała przy ulicy Kasprowicza. Czas ten upłynął na wspólnych grach i zabawach, rozgrywkach sportowych i umysłowych oraz warsztatach plastycznych. Trzeba przyznać, że szczególnym powodzeniem na tegorocznym pikniku cieszyło sie strzelanie z łuków oraz możliwość przejścia po linie równoważnej. Obie zabawy zorganizowane przy wsparciu PCS-u odbywały się w zielonym zagajniku za salą gimnastyczną. Duże i niezwykle radosne zainteresowanie wśród najmłodszych uczniów z SP4 wzbudzały aktywności odbywające się w naszym szkolnym ogrodzie. Tam nauczyciele wraz z uczniami Liceum Sztuk Plastycznych przygotowali dla dzieciaków z sąsiedztwa warsztaty plastyczne, a licealna młodzież zachęcała wszystkich do muzycznej zabawy karaoke. Oczywiście Dzień Dziecka to też pierwszy dzień, gdy trawnik szkolnego ogrodu wypełnia się kolorowymi kocami i radosnym chilloutem. To takie nasze wzywanie wakacji…

Tegoroczny piknik zakończyła masa rowerowa, czyli wspólny przejazd ulicami miasta. Ponad 100 uczniów wraz z nauczycielami i pod opieką policji wystartowało na swoich dwukołowcach, by promować zrównoważony transport i aktywną rekreację wśród mieszkańców miasta.

I tym razem uczestnicy mogli przekonać się, że warto działać we współpracy, bo razem można więcej. Pozytywne relacje to wartość w środowisku szkolnym nie do przecenienia, a te było widać na każdym kroku. Wzajemna życzliwość pomiędzy uczniami obu szkół, współpracujący ze sobą dla dobra dzieciaków nauczyciele, uśmiechnięci panowie policjanci, pomoc płynąca z sąsiadujących instytucji, a przede wszystkim radość w oczach każdego dziecka – to cele, dla których z pewnością warto było wyjść ze szkolnych klas.

Za pomoc w organizacji pikniku szczególne podziękowania przesyłamy w kierunku kreatywnego Powiatowego Centrum Sportu, wyrozumiałej Raciborskiej Policji, zawsze gotowej do akcji Straży Pożarnej, otwartej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz słodkiego Mieszko S.A i dających orzeźwienie Wodociągów Raciborskich.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: