Kasprowicz pamięta

O pamięć o zmarłych pracowników zadbali uczniowie ZSO nr 1, po raz kolejny organizując akcję Kasprowicz pamięta 

 

W ostatni dzień października, młodzież przemierzając alejki cmentarne zapaliła symboliczne światło pamięci. To jedyne święto w roku gromadzące społeczność szkolną przy grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. To czas, gdy w rozbrzmiewającej ciszy przywoływane są ich twarze, wypowiedziane przez nich myśli, zapisane słowa i obrazy – trwałe i niezwykle ważne. To chwila na zatrzymanie, by pozwolić pamięci błądzić między teraźniejszością a wspomnieniami. Pamięci, która wraz z latami nabiera szczególnej wagi. Staje się elementem większej całości – milczącej opowieści o szkole, nieistotne jak bardzo od nas odległej. Zachowując nieblednące wspomnienia o poprzednikach, stajemy się kwintesencją trwania “Kasprowicza” – wartości niebywale zobowiązującej.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: