Kolejne gimnazjalistki na stypendium w Niemczech

Obrazy newsów: 2013_11_niemcy.jpg 

W dniach od 13.06. do 05.07.2013 r. brałyśmy udział w kursie jńęzyka niemieckiego. Otrzymałyśmy stypendium, które było organizowane przez PAD. Pojechałyśmy do Niemiec do Kassel, które leży w północnej Hesji. Z czterech województw wybranych zostało 12 uczniów w przedziale wiekowym od 14 do 15 roku życia. 

 

 Obrazy newsów: 2013_11_niemcy.jpg W dniach od 13.06. do 05.07.2013 r. brałyśmy udział w kursie jńęzyka niemieckiego. Otrzymałyśmystypendium, które było organizowane przez PAD. Pojechałyśmy do Niemiec do Kassel, które leży w północnej Hesji. Z czterech województw wybranych zostało 12 uczniów w przedziale wiekowym od 14 do 15 roku życia. 

Każdy uczeń mieszkał w niemieckiej rodzinie. Chodziłyśmy również do szkoły (Gustav Heinemann Schule), gdzie mogłyśmy zobaczyæ jak są prowadzone lekcje przez niemieckich nauczycieli. Przygotowałyśmy również program artystyczny z okazji zakończenia roku szkolnego. Weekendy spńędzałyśmy z goszczącymi nas rodzinami. Dużo zwiedzałyśmy. Pojechałyśmy na wycieczkńę do Weimaru, Eisenach, Kassel i do Frankfurtu.

Kurs bardzo nam sińę podobał. Lepiej poznałyśmy niemiecką kulturńę i zawiązałyśmy nowe przyjaźnie. Bardzo sińę cieszymy, że mogłyśmy reprezentowaæ naszą szkołńę za granicą.

Dzińękujemy serdecznie naszej nauczycielce jńęzyka niemieckiego, Pani mgr Teresie Kachel, która przygotowywała nas do tego wyjazdu.

 

                                                                       Agata Wittek, Andrea Ploch

                                                                                  uczennice kl. 3g2  

Obrazy newsów: 2013_11_niemcy1.jpg
Obrazy newsów: 2013_11_niemcy2.jpg
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: