Malarskie warsztaty integracyjne

1 marca ukraińscy uczniowie z oddziału przygotowawczego wzięli udział w malarskich warsztatach integracyjnych. Tym razem przy artystycznym działaniu spotkali się z uczniami klasy IV Liceum Sztuk Plastycznych. Celem spotkania było stworzenie malowideł, które będą zdobić strefę relaksu zaplanowaną w łączniku na parterze.

W trakcie warsztatów powstały obrazy przedstawiające budynki naszej szkoły oraz jej detale architektoniczne w popartowskiej stylistyce. Żywe kolory, płaskie plamy kolorystyczne dominujące na malowidłach sprawiły, że nasz piękny zabytkowy budynek szkolny zyskał w tej artystycznej wizji nowoczesne oblicze.

Obrazy wymagają jeszcze dopracowania. Na razie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów, a już wkrótce obrazy zawisną na ścianach i będzie można je podziwiać na żywo. Mamy nadzieję, że obrazy się spodobają i ożywią nowo wyremontowaną przestrzeń korytarza.

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: