Matura 2017 w ZSO Nr 1 w Raciborzu

Obrazy newsów: matura17.gif

Serdecznie gratulujemy naszym Maturzystom znakomitych rezultatów. Po raz kolejny udowodniliście, że warto w Was wierzyć!!! Oby tak dalej, a podołacie wyzwaniom na każdej uczelni!

A teraz troszkę – jakże satysfakcjonującej – statystyki, wstępnej, gdyż dokładną analizę wyników matur przeprowadzimy we wrześniu, gdy OKE Jaworzno prześle nam szczegółowe dane.

Maksymalne, stuprocentowe wyniki z części pisemnej egzaminu na poziomie podstawowym osiągnęło 45 maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego:

• 27 z języka angielskiego,
  • 10 z matematyki,
  • 8 z języka niemieckiego,

a jest też wielu takich, którzy osiągnęli wynik powyżej 90%!

Najbardziej spektakularne są jednak wyniki z przedmiotów na poziomie rozszerzonym:

Jedna osoba uzyskała maksymalny 100% z pisemnego języka angielskiego!

Osiągnęliśmy 75 rezultatów powyżej 75 i więcej % !!! Taki imponujący wynik uzyskaliście na językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim; na biologii, chemii, fizyce, geografii i matematyce.

A ponadto na poziomie dwujęzycznym 9 osób zdobyło co najmniej 70% (dwie z języka angielskiego, a pozostałe z języka niemieckiego). Najwyższy wynik w naszej szkole na tym poziomie to 92%!

Spośród 14 uczniów  Liceum Plastycznego z egzaminów na poziomie rozszerzonym mamy aż 6 wyników powyżej 75%. Jedna osoba uzyskała wynik 100% z historii sztuki.

Jesteśmy z Was dumni! Życzymy Wam wielu sukcesów na studiach i już zapraszamy do sentymentalnych powrotów do szkoły przy ulicy Kasprowicza.

Porównanie wyników szkół powiatowych.