Medyk w swoim żywiole w Akademii Nauk Stosowanych

Nowy Rok – nowe możliwości, to nie pusty slogan w przypadku Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu. Klasa I MD zainicjowała pierwsze tegoroczne warsztaty medyczne, które pod każdym względem były strzałem w 10-tkę! Raciborska Akademia ma nie tylko najnowocześniejszy sprzęt, ale równie nowoczesne podejście do promocji i przedstawienia w najlepszym świetle swojej uczelni. Goszcząca nas Pani Dyrektor Elżbieta Kania z zespołem pracowników i studentów zrobiła więcej na rzecz przyszłej rekrutacji niż najlepiej zorganizowane dni otwarte. Uczniowie naszej klasy medycznej wyszli zachwyceni, ale przede wszystkim wzbogaceni niezwykłym doświadczeniem. Kto z 15-latków może się pochwalić zrealizowanym zabiegiem intubowania, cewnikowania, szycia narządów, czy przyjęciem porodu?! Praca na fantomach do złudzenia przypominających żywych pacjentów i zaangażowanie kadry naukowej, zaowocował pierwszymi deklaracjami przyszłego wyboru studiów w raciborskiej Akademii. Gratulujemy, ale przede wszystkim dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę. Szczególne podziękowania składamy naszej nieocenionej koordynatorce z ramienia Akademii – Pani Magdalenie Liszce, dzięki której uczniowie I LO mogli przejść na wyższy poziom medycznej edukacji.

Bożena Dworak

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: