Michał Nosal laureatem Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie

Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatem Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie został Michał Nosal z klasy 2J.

Ponad 130 uczniów szkół ponadpodstawowych spotkało się w czwartek 5 grudnia 2019 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, edycja 6: Polski alpinizm i himalaizm.

Uczniowie biorący udział w finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział prawie 1000 uczniów.

Ten projekt ma nie tylko nauczyć tego co dobre w sporcie, ale też wychować do wartości, które w nim drzemią. W naszym konkursie nagradzamy nie tylko uczniów, ale również szkoły, które reprezentują oraz nauczycieli, którzy przygotowują swoich uczniów.

Po etapie finałowym tradycyjnie odbyło się spotkanie z gościem specjalnym, którym w tym roku był Krzysztof Wielicki – legenda alpinizmu i himalaizmu. To zdecydowanie wielki człowiek, podążający za swoją pasją i robiący rzeczy, o których inni marzą.

(żródło: http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/konkurs/wiedzy-o-sporcie/575-final-6-edycji-olimpiady-wiedzy-i-wartosci-w-sporcie; opr. ks. Andrzej Glinka)

Michałowi i jego opiekunowi ks. Andrzejowi Glince serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: