Piątkowe spotkanie Szkolnego Klubu Książki (10.04.2026 r.) przechodzi do historii – i to w naprawdę wielkim stylu!
Nasze literackie spotkanie rozpoczęło się wyjątkowo – od poruszającej recytacji wiersza Wisławy Szymborskiej „Portret kobiecy” w wykonaniu Zuzi z klasy 2MB. To był piękny, nastrojowy wstęp, który wprowadził wszystkich w świat słowa i refleksji. Wśród półek pełnych opowieści i wyobraźni spotkały się różne światy: młodsi i starsi miłośnicy literatury, których połączyła pasja do książek. Szczególną radość sprawiła nam obecność uczniów szkoły podstawowej, którzy z niezwykłą energią i błyskiem w oczach dzielili się swoimi literackimi fascynacjami. Na pierwszy plan wysunęły się przygody z „Dzienniczka Cwaniaczka”, epicka podróż przez Śródziemie we „Władcy Pierścieni” oraz magiczne uniwersum serii „Atramentowe serce”.
Starsza część Klubu zabrała nas w zupełnie inny wymiar refleksji – głęboki, poruszający świat „Idioty” Fiodora Dostojewskiego oraz fascynującą historię życia Richarda Feynmana, gdzie nauka splata się z pasją i niebanalnym spojrzeniem na rzeczywistość.
To było spotkanie pełne inspiracji, emocji i rozmów, które zostają z nami na długo. Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli tę niezwykłą atmosferę – i już z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego literackiego spotkania!









