Nasi uczniowie w projekcie śWIATŁEM-BARW¡-KRESK¡

Obrazy newsów: swiatlem.jpg

Uczniowie Liceum Plastycznego: Patrycja Piechula i Łukasz Lorenc uczestniczyli 24 kwietnia 2014 r. w podsumowaniu I etapu realizacji projektu śWIATŁEM-BARW¡-KRESK¡. Ich wielkoformatowe fotografie barwne można oglądaæ w Galerii Sztuki Współczesnej RCK przy ul. Chopina do połowy maja.

Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

Obrazy newsów: swiatlem.jpg Uczniowie Liceum Plastycznego: Patrycja Piechula i Łukasz Lorencuczestniczyli 24 kwietnia 2014 r. w podsumowaniu I etapu realizacji projektu śWIATŁEM-BARW¡-KRESK¡. Ich wielkoformatowe fotografie barwne można oglądaæ w Galerii Sztuki Współczesnej RCK przy ul. Chopina do połowy maja.

Głównym celem projektu śWIATŁEM-BARW¡-KRESK¡ było praktyczne wykorzystanie Arboretum Bramy Morawskiej, Rezerwatu Leśno-Stawowego “Łńężczok” i parków miejskich dla podniesienia świadomości proekologicznej oraz uwrażliwienie na pińękno otaczającego nas środowiska naturalnego.

Obrazy newsów: michal_sobczyk_foton_1.jpg

Uroczystośæ podsumowania projektu w Galerii Sztuki Współczesnej RCK przy ul.  Chopina.

Obrazy newsów: michal_sobczyk_foton_2.jpg

Łukasz Lorenc i Patrycja Piechula – uczniowie Liceum Plastycznego w Raciborzu

Obrazy newsów: lukasz_lorenc_1.jpg

Obrazy newsów: lukasz_lorenc_zlota_godzina.jpg

Prace Łukasza Lorenca

Obrazy newsów: patrycja_piechula_1.jpg

Obrazy newsów: patrycja_piechula_2.jpg

Obrazy newsów: patrycja_piechula_3.jpg

Prace Patrycji Piechuli

Projekt był realizowany pilotażowo z młodzieżową grupą eksperymentalną (młodzież gimnazjalna i licealna oraz studenci PWSZ w Raciborzu) na terenie Arboretum Bramy Morawskiej w okresie 2012-2014.

Obrazy newsów: patrycja_piechula_4.jpg

Autorem projektu jest dr Gabriela Habrom-Rokosz – społeczny lider ekologii, która współpracowała z: mgr Elżbietą Skrzymowską – pracownikiem naukowym Arboretum Bramy Morawskiej i mgr. Romanem Szczasnym – nauczycielem plastyki w raciborskim Gimnazjum Nr 1.

Na stronach internetowych można zobaczyæ foto-relacje z uroczystości podsumowania projektu: