Niemiecki na najwyższym poziomie – DSD II już za nami

Wie viele Sprachen du sprichst, sooft mal bist du ein Mensch.
[Iloma językami władasz, tylekroć jesteś człowiekiem.]
J.W. Goethe

W dniu 10 stycznia 2024 r. odbyła się w naszej szkole część ustna egzaminu DSD II.

Uzyskanie certyfikatu DSD II – Deutsches Sprachdiplom poświadcza znajomość języka niemieckiego na poziomie C1. Część ustna sprawdzała umiejętności komunikacyjne uczniów, które zostały zaprezentowane w formie prezentacji oraz rozmowy z komisją egzaminacyjną w obecności Konsul Republiki Federalnej Niemiec pani Kersti Nielsen. Młodzież świetnie poradziła sobie z zadaniami egzaminacyjnymi otrzymując bardzo dobre wyniki. Wyniki egzaminów pisemnych, które odbyły się 29 listopada 2023 r. otrzymamy w kwietniu 2024 r.

Po egzaminie Starosta Raciborski pan Grzegorz Swoboda, Konsul Republiki Federalnej Niemiec pani Kersti Nielsen, dyrektor ZSO nr 1 w Raciborzu pani Marzena Kacprowicz oraz komisja egzaminacyjna: koordynator programu DSD II pani Susanne Lindemann oraz germanistki panie Sybilla Weleda – Krężlewska i Emanuela Baron – Tomala spotkali się celem przedstawienia wyników części ustnej egzaminu oraz ustalenia dalszej współpracy w zakresie nauczania języka niemieckiego w naszym liceum.

E. Baron-Tomala
S. Weleda-Krężlewska

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: