Nowe prace gimnazjalistów w łączniku

Obrazy newsów: gazetka_2016.jpg Zapraszamy do obejrzenia nowej galerii prac naszych gimnazjalistów w szkolnym łączniku. Prace, powstałe w ramach lekcji plastyki i zajńęæ artystycznych, poruszają takie zagadnienia jak ekspresja, rytm, plama barwna, kompozycja, forma, przestrzeń, linia, kontrast czy faktura. Do przykładowych technik, z którymi uczniowie zapoznają sińę na lekcjach, należą m. in. szkic rysunkowy, malowanie alla prima, batik klejowy na papierze, sgraffito, kolaż czy rysunek tuszem malowany. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: gazetka_2016.jpg Zapraszamy do obejrzenia nowej galerii prac naszych gimnazjalistów w szkolnym łączniku. Prace, powstałe w ramach lekcji plastyki i zajńęæ artystycznych, poruszają takie zagadnienia jak ekspresja, rytm, plama barwna, kompozycja, forma, przestrzeń, linia, kontrast czy faktura. Do przykładowych technik, z którymi uczniowie zapoznają sińę na lekcjach, należą m. in. szkic rysunkowy, malowanie alla prima, batik klejowy na papierze, sgraffito, kolaż czy rysunek tuszem malowany. 

W ramach inspiracji sztuką pradziejową uczniowie projektowali „prehistoryczny amulet”, gotycką – swój inicjał, a renesansową – tworzyli studium dłoni i portrety. Ponadto na wystawie można zobaczyæ prace pt. „Ulica nocą”, „Zimowe drzewa”, „Jesienny taniec liście”, „Z głową w chmurach”, a także martwe natury oraz projekty witraży.

Obrazy newsów: gazetka_2016_1.jpg

Obrazy newsów: gazetka_2016_2.jpg

Archiwa
%d bloggers like this: