O krok od medalu

We wtorek, 18 czerwca w Bieruniu, odbył się finał Śląskiej Ligi Orlików, będący jednocześnie finałem Licealiady Województwa Śląskiego w piłce nożnej. Przybyły nań po cztery najlepsze drużyny piłkarskie województwa śląskiego z poszczególnych kategorii wiekowych. Łącznie boiska powiatu bieruńsko – lędzińskiego gościły 24 zespoły. Wszystkie zespoły wzięły udział w oficjalnym otwarciu zawodów, a następnie udały się na wyznaczone dla danej kategorii boiska.

W finale Licealiady dziewcząt znalazły się reprezentantki I LO z Będzina, II LO z Mikołowa, ZSTU z Tarnowskich Gór i ZSO nr 1 z Raciborza.

Losowanie par półfinałowych okazało się niezbyt szczęśliwe dla naszych dziewcząt. Ich przeciwnikiem było I LO z Będzina, uchodzące za faworyta turnieju. Rywal okazał się bardzo wymagający, ale nasze piłkarki pokazały wielką chęć walki. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania był remis 1:1. Wtedy, po stracie piłki na własnej połowie, będzinianki zdobyły zwycięską bramkę. Gorycz przegranej była tym większa, iż zwycięstwo w tym meczu gwarantowało zdobycie medalu.

Pozostał nam finał B, czyli walka o 3 miejsce, a naszym przeciwnikiem było II LO z Mikołowa, rywal równie wymagający. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 1:1. Dogrywka nie dała rozstrzygnięcia. O losach meczu decydowały rzuty karne, strzelane w trzech seriach. Więcej szczęścia miały nasze rywalki, wygrywając 1:0.

Ostatecznie reprezentantki ZSO nr 1 zajęły IV miejsce w województwie, co stanowi największe osiągnięcie piłkarskie raciborskiej drużyny w historii rozgrywek na Orlikach.

Wszystkie nasze zawodniczki, za swoją postawę na boisku zasłużyły na słowa uznania. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki naszej reprezentacji otrzymała Paulina Herzog.

Serdecznie gratulujemy!

Mamy nadzieję, że niedosyt, jaki odczuły nasze dziewczyny po turnieju, zaowocuje jeszcze większą determinacją i kolejnym sukcesem w przyszłym roku.

Skład reprezentacji ZSO nr 1: Paulina Herzog, Julia Jacek, Karolina Giet, Julia Ignacy, Sandra Jokel, Sandra Poznańska, Justyna Buks, Milena Tarnawska i Zofia Wróbel.

Więcej na: https: https://www.powiatbl.pl/archiwum/2892-jeszcze-tylko-10-edycja-slaskiej-ligi-orlikow-i-wakacje

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Nasze kategorie

Nasze archiwalne artykuły

%d bloggers like this: