Ocalić od zapomnienia – POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Obrazy newsów: zakonczenie_maturzysci_2014.png

Pożegnanie tegorocznych absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu odbyło sińę w piątek 25 kwietnia 2014 roku w Raciborskim Centrum Kultury. Było to wydarzenie bardzo uroczyste, pełne wzruszeń, ale też dobrej zabawy i humoru. 

Szczegóły uroczystości w rozwinińęciu newsa.

Zdjńęcia do obejrzenia w Galerii.

Pożegnanie tegorocznych absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu odbyło sińę w piątek 25 kwietnia2014 roku w Raciborskim Centrum Kultury. Było to wydarzenie bardzo uroczyste, pełne wzruszeń, ale też dobrej zabawy i humoru. 

W tym roku szkołńę ukończyło 190 uczniów z sześciu klas:

3 H – wychowawca pan Krystian Łyczek,

3 FN – wychowawca pan Piotr Michalak,

3 BC – wychowawca pani Anna Strojny,

3 BG – wychowawca pani Urszula Majewska,

3 MF – wychowawca pani Joanna Gogulska,

3 MI – wychowawca pani Jolanta Dńębińska-Banak.

Pan dyrektor Wojciech Janiczko złożył absolwentom pińękne życzenia, wspominał ich pierwsze kroki w liceum przed trzema laty, wyraził nadziejńę, że wiedza zdobyta w naszej szkole zaowocuje w ich dorosłym życiu.

Wśród tegorocznych absolwentów było aż 39 uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO przyznało nagrodńę Primus inter pares – czyli pierwszy wśród równych – za wybitne osiągnińęcia w nauce i sukcesy na olimpiadzie przedmiotowej Vanessie Zwick z klasy 3FN. Należy podkreśliæ, że Vanessa była trzykrotną laureatką Olimpiady Jńęzyka Niemieckiego.

Najwyższą średnią ocen 5,4 uzyskała Marta Jończyk z klasy 3H, uczennica jest ponadto dwukrotną finalistką Olimpiady Wiedzy o Polsce i świecie Współczesnym.

Wyróżniono też trzech sportowców: Jakuba Sołtysa z klasy 3 MF, Grzegorza Cieślika oraz Konrada Szincla – obaj z 3MI za zdobycie Mistrzostwa Powiatu Raciborskiego w Piłce Siatkowej Chłopców oraz za inne sportowe osiągnińęcia, których nie sposób wymieniæ.

Wielu uczniów otrzymało nagrody za najlepiej zdane egzaminy DSD i uzyskane certyfikaty oraz za inne sukcesy, jakich było wiele przez te trzy lata nauki.

Po czńęści oficjalnej uczniowie z klas drugich wystąpili z programem artystycznym dedykowanym tegorocznym maturzystom: zespół w składzie: Ola Flegel, Ewa Lopocz, Ewa Pabian, Ewa Reszka, Ania Płaczek i Ada Tril oraz Andrzej Halfar zaśpiewał kilka piosenek, na perkusji grał Dominik Otrńęba, na gitarze Wojtek Hordejuk, a na basie Dominik Dziułka, zaś konferansjerami byli Magda Tyrała i Wojtek Hordejuk. Magda rozbawiła wszystkich humorystycznym wierszem o zniesieniu matur. W czasie wystńępów na ekranie podziwialiśmy zdjńęcia maturzystów z ich szkolnego życia, które w formie prezentacji multimedialnej przygotował Bartosz Tański. Do sprawnego przebiegu uroczystości przyczyniły sińę też uczennice z kasy 2 IM: Ola Pason, Kamila Błaszczuk, Agnieszka Karnaś, Natalia Smandek, Weronika Psota. Dziewczyny wrńęczały absolwentom prezenty – długopisy szczńęścia na maturńę, a wychowawcy klas otrzymali płyty ze zgranymi prezentacjami o ich wychowankach – płyty te przygotowali Bartosz Tański i Patryk Pakosz z 2 IM.

Maturzyści podzińękowali dyrekcji, wychowawcom, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły okazałymi bukietami kwiatów i czekoladkami, a po zakończeniu uroczystości w gronie klasowym, obdzielali sińę nawzajem pysznym tortem.

Mamy nadziejńę, że spńędzony czas w naszej szkole, jak i uroczystośæ zakończenia roku szkolnego, pozostanie w pamińęci wszystkich, bo takie chwile należy ocaliæ od zapomnienia

G.S.

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: