Paulina na spotkaniu laureatów "Know America"

Obrazy newsów: mucha.png

Po raz drugi miałam możliwośæ wzińęcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Know America”. Rok temu uzyskałam tytuł finalisty, a tym razem z dużą ilością szczńęścia udało mi sińę zostaæ laureatką, dzińęki czemu brałam udział w spotkaniu laureatów i finalistów w dniach 23-26.03.2014 roku w Warszawie. – mówi Paulina Mucha. Ciąg dalszy relacji Pauliny oraz zdjńęcia w rozwinińęciu newsa.

Obrazy newsów: mucha.png

Po raz drugi miałam możliwośæ wzińęcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Know America”. Rok temu uzyskałam tytuł finalisty, a tym razem z dużą ilością szczńęścia udało mi sińę zostaæ laureatką, dzińęki czemu brałam udział w spotkaniu laureatów i finalistów w dniach 23-26.03.2014 roku w Warszawie.

Na początek do rozwiązania był internetowy test w obu jńęzykach, a uczestnicy z najwyższą ilością punktów mieli do napisania esej w jńęzyku polskim na wybrany temat. Ja wybrałam western i jego znaczenie w amerykańskiej kulturze. Autorzy 15 najlepszych esejów zostali zaproszeni do wzińęcia udziału w trzecim etapie w Warszawie. Mieliśmy dwa tygodnie czasu, by opracowaæ ponad 180 zagadnień dotyczących historii, kultury, polityki Stanów Zjednoczonych. Swoją wiedzńę prezentowaliśmy podczas pisemnego testu i rozmów kwalifikacyjnych prowadzonych z dyplomatami amerykańskiej ambasady i wykładowcami amerykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Dwaj szczńęśliwcy, którzy zdobyli pierwsze miejsce, spńędzą miesiąc w USA z młodzieżą z całego świata w ramach programu Benjamina Franklina.  Dla reszty niesamowitą nagrodą były te dni spńędzone w Warszawie. Zwiedziliśmy miasto śladami getta, odwiedziliśmy teatr, mieliśmy stycznośæ z prawdziwą amerykańską kuchnią. Najważniejszym wydarzeniem wyjazdu był jednak lunch w rezydencji ambasadora USA – Stephena Mulla. Mieliśmy okazjńę poznaæ go osobiście i jego pracowników – czym sińę zajmują, jak wygląda praca w ambasadzie i życie w Ameryce „tak naprawdńę” oraz dodawali nam otuchy, by marzenia zamieniaæ na cele. Stałym elementem wycieczki jest wizyta w American School of Warsaw – przeogromnej szkole, do której uczńęszczają dzieci nie tylko z USA, ale z wszystkich zakątków globu. Szkoła ta zawiera wszystkie etapy szkolnictwa, od przedszkola aż po liceum, a nauka prowadzona jest wyłącznie w jńęzyku angielskim i kończy sińę maturą IB. Uczńęszczaliśmy razem z uczniami 10 klasy High School na wybrane lekcje i tak miałam okazjńę dowiedzieæ sińę wińęcej na temat ich poglądów w sprawie powińększającej sińę globalizacji.

Takie wyjazdy to nie tylko kolejne miejsca, które sińę zwiedziło, ale przede wszystkim wspaniali nowi ludzie z całej Polski, z którymi można sińę było bardzo szybko w ciągu tych kilku dni naprawdńę zaprzyjaźniæ. Dlatego polecam wszystkim, by w kolejnej edycji konkursu próbowaæ swoich sił.

Paulina Mucha

Obrazy newsów: know_america01.jpg

Obrazy newsów: know_america02.jpg

Obrazy newsów: know_america03.JPGObrazy newsów: know_america04.JPG

Obrazy newsów: know_america05.JPG

Obrazy newsów: know_america06.JPG

Obrazy newsów: know_america07.JPG

Obrazy newsów: know_america08.JPG

Obrazy newsów: know_america09.JPG

Obrazy newsów: know_america10.JPG

Obrazy newsów: know_america11.JPG

Obrazy newsów: know_america12.JPG

Obrazy newsów: know_america13.JPG

Obrazy newsów: know_america14.JPG

Obrazy newsów: know_america15.JPG

Obrazy newsów: know_america16.JPG

Obrazy newsów: know_america17.JPG

Obrazy newsów: know_america18.JPG

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: