Popołudnie w bibliotece z grami RPG

Popołudnie w bibliotece szkolnej w dniu 31 maja br. upłynęło w klimacie gier RPG(Role-Playing Games), które cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Odgrywanie ról sprzyja rozwojowi zdolności narracyjnych, kreatywności, zdolności logicznego myślenia czy umiejętności pracy w grupie. Często też skłania do sięgania po książki osadzone w klimacie lub gatunku podobnym do gry.

Poniżej relacja jednego z uczestników rozgrywek: ,,Dnia 31.05.2023 w 1 LO odbyły się 2 sejse planszowych gier RPG. Jedna z drużyn zmagała się z kampanią “CALL OF CTHULU” druga zaś z “LOST MINE OF PHANDELVER”. Mimo tego, iż niektóre osoby nigdy nie miały wcześniej do czynienia z planszówkami typu RPG, po stosunkowo krótkim czasie załapały i wciągneły się w rozgrywkę. Mimo trudności, które napotkali nasi gracze, typu ile kulek metalowych można zmieścić w kieszeni albo czy można wyparować rzekę fireballem, wszyscy przednio się bawili. Całe przedsięwzięcie można uznać za udane i wydaje mi się, że wszyscy uczestnicy mogliby się ze mną zgodzić.”

 

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: