PRACOWNIA PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO

Nauczyciel prowadzący:

mgr Agnieszka Białas, mgr Agnieszka Orlik

 

Pracownia grafiki w raciborskim Liceum Plastycznym stanowi nieodłączny element kształcenia przyszłego pokolenia grafików. Realizowane zajęcia prowadzone są w tradycyjnych technikach graficznych – wklęsłodruk oraz wypukłodruk, a uczniowie mają możliwość wyboru technik graficznych, najbardziej odpowiadających ich predyspozycjom manualnym.

Pracownia multimediów pozwala naszym uczniom doskonalić warsztat w dziedzinie technik druku cyfrowego. Grafika cyfrowa, zwana także grafiką komputerową, stanowi rozwinięcie warsztatu tradycyjnych technik graficznych o medium projektowe na potrzeby nowych mediów. Pracownia dysponuje oprogramowaniem Adobe z zakresu obróbki zdjęć oraz publishingu, umożliwia też tworzenie projektów na potrzeby WWW oraz druku offsetowego.

 

Wybierz kategorię