SIATKARZE I LO ZDOBYLI SREBRO

Obrazy newsów: srebro_siatka_2015.jpg

Ogromnym sukcesem zakończył sińę start siatkarzy I LO, Mateusza Ruska i Michała Dziadka, którzy 18 czerwca wzińęli udział w Finale Licealiady Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w siatkówce plażowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 16 najlepszych „dwójek” szkolnych z całego województwa śląskiego. Zawody rozgrywane były systemem brazylijskim (2 porażki eliminują z turnieju) na 4 boiskach, w Parku „Zielona” w Dąbrowie Górniczej. Wińęcej w rozwinińęciu newsa.

Obrazy newsów: srebro_siatka_2015.jpg

Ogromnym sukcesem zakończył sińę start siatkarzy I LO, Mateusza Ruska i Michała Dziadka, którzy 18 czerwca wzińęli udział w Finale Licealiady Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego w siatkówce plażowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 16 najlepszych „dwójek” szkolnych z całego województwa śląskiego. Zawody rozgrywane były systemem brazylijskim (2 porażki eliminują z turnieju) na 4 boiskach, w Parku „Zielona” w Dąbrowie Górniczej. 

W fazie wstńępnej przeciwnikami Mateusza i Michała były kolejno ekipy Siemianowic, Zabrza i Czechowic, z którymi Raciborzanie poradzili sobie bez wińększych problemów. W półfinale sprawili ogromną niespodziankńę pokonując po bardzo zacińętym meczu Czńęstochowńę – jednego z faworytów turnieju. Awans do Finału Licealiady oznaczał, co najmniej srebrny medal. Na drodze do „złota” stanńęli im ubiegłoroczni triumfatorzy imprezy – siatkarze z Bńędzina.

Tym razem, po dobrej grze, Mateusz i Michał musieli uznaæ wyższośæ doświadczonych przeciwników.

A że apetyt rośnie w miarńę jedzenia, to już w drodze powrotnej uczniowie I LO planowali przyszłoroczną walkńę o tytuł mistrzowski.

Obrazy newsów: srebro_siatka_2015_1.jpg

Archiwa
%d bloggers like this: