Stop obojętności #REAGUJ

Relacja z odebrania nagród. Śląski Urząd Wojewódzki zaprosił uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w III edycji konkursu na plakat społeczny „Stopobojętności! #reaguj”. Dwie uczennice III klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu, Weronika
Rygielska oraz Natalia Linde, stworzyły plakaty, które prostym i czytelnym przekazem nawiązały do tematu konkursu, otrzymując tym samym wyróżnienia. Plakat Weroniki przedstawiał wykrzyknik stworzony z linii. Uczennica umieściła hasło #reaguj używając czerwonego koloru by podkreślić konieczność działania. Natalia z kolei wykorzystała kolory żółty oraz niebieski, tworząc nieokreśloną postać z jednym okiem, Nad postacią widniał napis „widzę, patrzę, reaguję”. Owa postać ma przedstawiać każdego człowieka, który powinien zwracać uwagę i przede wszystkim
reagować na sytuację społeczną wokół siebie ale i nie tylko. Nagrodzone i wyróżnione prace znajdowały się na wystawie w Gmachu Urzędu
Wojewódzkiego w Katowicach, które można było podziwiać podczas uroczystego wręczenia nagród 31 marca 2023 roku. W uroczystości uczestniczyli:
– Wicewojewodowie Jan Chrząszcz i Robert Magdziarz – wicewojewoda śląski,
– Podpułkownik Grzegorz Drożyński Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału
Straży Granicznej w Raciborzu,
– Dariusz Domański Wicekurator Oświaty w Katowicach Kuratorium Oświaty w
Katowicach,
– Bartłomiej Kowalski Zastępca Prezesa Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
S.A.
– Bożena Lechowicz Dyrektor Biura Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy
Ekonomicznej,
– Komendant Miejski Policji insp. Arkadiusz Konowalski, Komenda Miejska Policji w
Katowicach
– Damian Łukasiewicz Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w
Katowicach Wojewódzki Urząd Pracy W Katowicach
Małgorzata Kubik

Wybierz kategorię

Nasze archiwalne artykułu
%d bloggers like this: