Sukces Soni w Olimpiadzie Języka Angielskiego

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 od wielu lat zgłasza swoich kandydatów do Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego z siedzibą w Poznaniu. Swój udział corocznie deklaruje około 40 uczniów, którzy chcą zmierzyć się z zaawansowanymi zadaniami gramatycznymi i leksykalnymi. Szansę na przejście do kolejnego etapu mają jedynie najwybitniejsi, reprezentujący wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Mało komu poszczęści się na tyle, by zakwalifikować się do następnego poziomu. Bieżący rok szkolny okazał się przełomowy. W listopadzie 2023 r. do olimpiady zgłosiła się uczennica klasy 3M – Sonia Janeczek. Bez większych trudności zdobyła wymaganą ilość punktów, by zwyciężyć w zawodach I stopnia i przystąpić do etapu okręgowego. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Opanowanie wiadomości z zakresu wybranych dzieł literatury angielskiej i amerykańskiej otworzyło uczennicy drzwi do ustnej rozmowy z egzaminatorami. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Soni za godne reprezentowanie szkoły na tak wysokim szczeblu. Trzymamy kciuki za sukcesy w przyszłym roku szkolnym.

N. Karcz
Wybierz kategorię

%d bloggers like this: