Sukces uczennicy Liceum Plastycznego

Obrazy newsów: wyroznienie_jola.png Z przyjemnością informujemy, że Jolanta Lamla, uczennica klasy II Liceum Plastycznego, zakwalifikowała sińę do prestiżowej dziesiątki finalistów z całej Polski, w odbywającym sińę Warszawie I Ogólnopolskim konkursie z historii sztuki „Sztuka cenniejsza niż złoto”. Gratulujemy Joli i życzymy dalszych sukcesów!
Wińęcej w rozwinińęciu newsa.
Obrazy newsów: wyroznienie_jola.png Z przyjemnością informujemy, że Jolanta Lamla, uczennica klasy IILiceum Plastycznego, zakwalifikowała sińę do prestiżowej dziesiątkifinalistów z całej Polski, w odbywającym sińę Warszawie I Ogólnopolskim konkursie z historii sztuki „Sztuka cenniejsza niż złoto”.

Tegoroczna edycja konkursu poświńęcona była wybitnemu polskiemu malarzowi, Józefowi Chełmońskiemu, stąd podtytuł konkursu „Sielska Polska Chełmońskiego”. Pierwszy etap polegał na napisaniu eseju, który odnosił sińę do słów Stefana ¯eromskiego „Nikt chyba nie umie malowaæ tak powietrza jak Chełmoński, a nikt na pewno nie maluje naszego powietrza lepiej od niego”. Kolejnym etapem był test poświńęcony życiu i twórczości Chełmońskiego oraz epoki, w której tworzył, natomiast trzecia czńęśæ konkursu polegała na wygłoszeniu prezentacji na temat wybranych dzieł sztuki.

Konkurs, który odbył sińę 15 kwietnia 2014 roku w warszawskim Zespole Państwowych Szkół Plastycznych, został zainicjowany przez Stowarzyszenie Smocza i objńęty patronatem Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej oraz Dyrektora ZPSP w Warszawie.  Jolńę do konkursu przygotowała nauczycielka historii sztuki w ZSO 1, Katarzyna Kwiotek.

Obrazy newsów: wyroznienie_lamla.jpg

Obrazy newsów: dyplom_kk.jpeg

Wybierz kategorię

%d bloggers like this: